Obrázek k článku Radek Škarohlíd: Chtěl bych se omluvit Petru Jandovi…
| Honza Vedral | Foto: Marek Musil

Radek Škarohlíd: Chtěl bych se omluvit Petru Jandovi…

O Hentai Corporation nebylo nějakou chvíli slyšet. Ale v zákulisí se toho dělo hodně.

Během pandemie si Radek Škarohlíd dodělal doktorát, po posledním incidentu v Krumlově přestal chlastat a srovnal si život. Koncertní sezónu tak vyhlíží s nadějí i obavami.
Řeč byla o chystaném streamu Live In Očkovací centrum, který Hentai Corporation odehrají 7. května. A z našeho povídání vyplynulo, že vlastně půjde o jejich variaci na Prázdniny na zemi od Olympicu. „Očkování Pentiama 386 do frňáků. Volný, Gates a reptiliání, všechno bude,“ láká na něj Škarohlíd.
Se střízlivostí to teď myslí vážně. Abstinovat začal i jeho bratr Petr, který v Hentai Corporation hraje na kytaru. „Když to nedám, tak jsem fakt v háji. My to máme v genech. Táta se uchlastal ve čtyřiceti, všichni jsou alkáči a mají s tím ohromný problémy. Začíná to bejt nepříjemný.“
Jako příklad dává poslední setkání s Petrem Jandou. „Vzdáleně se mu omlouvám. Když jsem byl ještě ve formě, tak jsem ho úplně vyndanej obtěžoval na cenách OSA. Trochu z toho zešedivěl. Naštěstí mě zachránil Varťák, kterej tam upadl na schodech.“
Zmírnění excesů se týká i snahy koncertovat víc v zahraničí. Musíme dřít, kluci z Obscure nás chtěj vyvážet na zahraniční festivaly. Nemůžeme dělat bordel, jako když jsem močil na tourbus Avenged Sevenfold a zmlátili mě pak dva dvěstěkilový týpci z ochranky. To se pořadatel moc nebavil. Nebo když Durex vypil Robu Zombiemu ledničku Heinekenů, takže jsme museli kupovat nový. My jsme se smáli, ale takový idioty v backstagi nechceš mít,“ říká frontman Hentai Corporation v rozhovoru, v němž došlo i na vyznání lásky Pražskému výběru, touhu zhudebnit české básničky, které si Radek psal ještě na gymplu. A také na "Kohntext" mentální kapacity Tomáše Hnídka.
Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na SpotifyApple PodcastsAnchor.fm a v dalších servisech. 

Další podcasty Headliner CZ: