Obrázek k článku Abba vydá po 40 letech novou muziku. Turné Voyage "pojedou" hologramy
| Honza Vedral | Foto: Wikimedia Commons (AVRO)

Abba vydá po 40 letech novou muziku. Turné Voyage "pojedou" hologramy

Podle vzkazu na sociálních sítích se mají fanoušci připravit na 2. září, kdy legendární švédské kvarteto odtajní další detaily.

Nedočkaví fanoušci se zatím mohou zaregistrovat na adrese www.abbavoyage.com. O tom, že se Björn (76), Benny (74), Agnetha (71) a Anni-Frid (75) hodlají vrátit, se píše už od roku 2018, o hologramovém turné ještě o dva roky déle. Dvě oznámené písně, které ponesou název I Still Have Faith In You a Don’t Shut Me Down by podle informací BBC měly doplnit tři další, které kapela stihla připravit a navíc ještě dokument.

New York Post přinesl informaci od insidera z labelu Capitol Music, že na 2. září se společně s oznámením chystá i speciální večírek pro zvané v Central Parku. Virtuální turné s hologramy legendární čtveřice by mělo dle informací listu opět posunout technologickou laťku, nabídne  totiž "možnost sledovat virtuální zpěváky kdekoliv na světě v reálném čase". 

Bulvární Sun dodává, že legendární skupina své Abba-tary dávala dohromady s producentem a tvůrcem soutěže Pop Idol Simonem Fullerem. Podle informací listu by měla hologramová show mít premiéru příští rok v květnu ve východním Londýně a hologramy by měly přímo komunikovat s publikem. 

„Už není otázka, zda k tomu dojde. Dojde k tomu,“ uvedl už dříve o comebacku  Björn Ulvaeus pro Herald Sun. V roce 2021 nás tedy s jistotou čeká comeback patrně nejslavnější popové kapely, která prodala přes 500 milionů nosičů. Abba bude opět vydělávat Money, Money, Money…