Obrázek k článku Hana Zagorová v den svých nedožitých narozenin odsunula rappery z hitparády
| Šárka Hellerová | Foto: Martin Kubica

Hana Zagorová v den svých nedožitých narozenin odsunula rappery z hitparády

S úctou. Tak se jmenuje kolekce hitů Hany Zagorové, které je nově na první příčce albové hitparády IFPI. V týdnu, kdy by oslavila sedmdesáté šesté narozeniny, má nedávno zesnulá zpěvačka v žebříčku celkem sedm desek.

Šest alb Hany Zagorové má u svého obalu zelenou šipku, což znamená, že již mají v hitparádě svou historii a nyní směřují oproti svému poslednímu umístění vzhůru. Album Maluj zase obrázky z roku 1995 se umístilo poprvé.

Nejčastěji si ale příznivci zpěvačku připomínají právě rozsáhlým, chronologicky členěným, čtyřalbem S úctou (Zlatá kolekce) z roku 2006. Osm desítek skladeb nabízí to zásadní od roku 1969 do roku 2004. Album Konečně společně, jež Zagorová vydala se svým mužem Štefanem Margitou v roce 2020, je aktuálně na sedmnáctém místě, o osm příček výš se umístila předchozí deska Já nemám strach (2018), na kterou autorsky přispěli mimo jiné Radůza, Ondřej Ládek či Marek Ztracený.

Kolekce hitů S úctou obsahuje i skladbu Mží, duet Hany Zagorové s Karlem Gottem

Na samém vrcholu hitparády je album Hany Zagorové v obklopení rapperů, následujících pět příček si mezi sebe dělí Viktor Sheen, který tvrdošíjně odmítá své pozice opustit, Schyzo a Calin.

Až jako šestou najdeme v 35. týdnu roku 2022 první zahraniční desku – globální hit Harry`s House Harryho Stylese. Ten se umisťuje nepřetržitě od svého vydání, dvakrát žebříček i vedl.

Rádiím nyní vévodí Marek Ztracený se skladbou Originál. Jako singl si v uplynulém týdnu nejlépe vedla skladba Hanah Montana od Calina.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Headliner (@headliner_cz)