Obrázek k článku „Ať tento horor skončí.“ I Annet X má strach o rodinu v Rusku a blízké na Ukrajině
| Honza Vedral | foto: Warner Music

„Ať tento horor skončí.“ I Annet X má strach o rodinu v Rusku a blízké na Ukrajině

Čerstvá vítězka ceny hudebních kritiků Apollo Annet X je další u nás působící úspěšnou ruskou hudebnicí, která se postavila proti válce.

„Samozřejmě od samého začátku cítím potřebu se vyjádřit, jen upřímně přiznávám, že se mi nedařilo najít správná slova a ten tlak mě doslova paralyzoval,“ napsala hudebnice na svůj Instagram. Annet X byla mezi ruskými muzikanty působícími v Česku, které Headliner oslovil o vyjádření k válce na Ukrajině.

„Nechtěla jsem s veřejným vyjádřením (a už vůbec ne do médií) spěchat. dokud se s tím zoufalým vývojem věcí nepopasuju, alespoň z části, vnitřně,“ píše hudebnice, jejíž debutové album Až budu velká, chci být Aneta Charitonová, získalo 2. března od hudebních kritiků Cenu Apollo. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Annet X (@annetx)

„Mám strach o svou rodinu v Rusku, stejně jako o blízké přátele na Ukrajině. Mám v srdci všechny, co prožívaj to největší možný utrpení. Nesouhlasím s válkou a přeju si, aby tento horor skončil,“ uvedla Annet X. 

Svůj příspěvek doprovodila odkazem na soulový hit What’s Going On, ve kterém Marvin Gaye zpívá, že „válka není odpověď“. Proti útoku na Ukrajinu se už dříve postavili například kytarista Igor Ochepovsky, zpěvačky Annabelle či Aiko, rapper Maniak, kapely Page Turners, Méta Monde a Homeoffice. Annet X svůj příspěvek doplnila citátem anglické bioložky Jane Goodallové, která varuje, aby stávající situace nevyústila v plošnou nenávist ke všem Rusům.