Obrázek k článku Bruce Springsteen se vrací s náloží hitů. Jeho kytarista chystá večírek zdarma
| Jarda Konáš | Foto: Live Nation

Bruce Springsteen se vrací s náloží hitů. Jeho kytarista chystá večírek zdarma

Za pár dní vystoupí Bruce Springsteen v pražských Letňanech. Nejspíš půjde o jeden z tuzemských koncertů letošního roku. Fanoušci mohou den před koncertem zdarma navštívit DJ session kytaristy Little Stevena.

Bruce Springsteen tu byl naposledy před dvanácti lety. Vystoupil v pražském Edenu a byl to tak povedený koncert, že si o něm fanoušci povídají ještě teď. Kolikrát už jsem slyšel vyprávění, jak tehdy k nadšení fanoušků hrál a hrál a nešel zastavit? To bych se nedopočítal.

Jestli dopadne letošní koncert v Letňanech stejně, to teď těžko hádat. Springsteen je v tomto směru nevypočitatelný, prakticky na každém koncertě mění setlist, a to včetně otvíráků a přídavků. Kdo na něm nebude přítomen, může si absenci vynahradit na podzim. Springsteen totiž na loňskou první část turné, které zahájil v Americe, vyrazil s filmovým štábem, který zachycuje život zpěváka a jeho kapely na cestách. Snímek se bude jmenovat Road Diary: Bruce Springsteen and the E Street Band a premiéru by měl mít v říjnu na platformách Disney+ a Hulu.

Mimochodem, nejde o jediný film v přípravě. V lednu bylo oznámeno natáčení Deliver Me from Nowhere, životopisného hraného snímku zachycujícího zásadní Springsteenovu životní etapu během práce na albu Nebraska.

Ale nejlepší je stejně vidět Bosse naživo. Českým fanouškům se to poštěstí 28. května a dá se očekávat opravdu velká nálož Springsteenových hitů. Podle informací pořadatelů má totiž začít hrát už ve tři čtvrtě na sedm. Překoná Boss v Letňanech svůj památný poslední pražský koncert? Uvidíme už příští týden.

Zajímavostí pro fanoušky může být i akce Underground Garage Dance Party, která se koná den před koncertem v Hard Rock Café. Springsteenův kytarista Stevie Van Zandt alias Little Steven zde bude od šesti pouštět své oblíbené písně a vyprávět o nich – to vše v rámci svého mezinárodního rozhlasového pořadu Little Steven's Underground Garage.