Obrázek k článku Bubenický démon ze Slipknot Joey Jordison (46) zemřel ve spánku
| boi

Bubenický démon ze Slipknot Joey Jordison (46) zemřel ve spánku

Muzikantovi, který v několika anketách dosáhnul na titul nejlepšího metalového bubeníka světa, bylo pouhých 46 let. Přesnou příčinu smrti rodina neuvedla.

„Po Joyeho smrti tu zůstáváme s prázdnými srdci a pocity nezměrného smutku,“ uvedla rodina v krátkém prohlášení a požádala fanoušky, přátele i média o pochopení a klid pro truchlení. 
 
Joey Jordison byl podepsaný pod řadou hitů Slipknot, ve kterých hrál pod maskou démona od začátku až do roku 2013. Byl členem už předchozích formací Pale Ones a Meld, do kterých se Slipknot transformovali. Jordisonův bubenický tlak inspirovaný extrémními metalovými žánry byl jedním z rozhodujících faktorů úspěchu eponymního debutového alba, které kapela vydala v roce 1999. A ovlivnila s ní celou další generaci skupin vycházejících z nu-metalu. 

Jako důvod odchodu ze Slipknot uvedl Jordison osobní problémy. Později vyšlo najevo, že trpí transverzální myelitidou, což je vzácné zánětlivé onemocnění postihující míchu. „Přišel jsem o nohy. Nemohl jsem už dál hrát. Jde o formu několikanásobné sklerózy, kterou bych nepřál ani nejhoršímu nepříteli,“ uvedl na předávání cen časopisu Metal Hammer v roce 2016. S onemocněním nicméně bojoval a za pomoci lékařů se mu povedlo vrátit se i k hraní. Po konci kariéry ve Slipknot působil v několika dalších kapelách (např. Sinsaenum) a věnoval se i hudební produkci.

V roce 2010 byl zvolen nejlepším metalovým bubeníkem světa. V roce 2013 ho stejným titulem ocenili čtenáři serveru Loudwire.