Obrázek k článku Country jízda plná lásky? Herec Kiefer Sutherland se vrátí do baru s kytarou
| Šárka Hellerová | Foto: D Smack U Promotion

Country jízda plná lásky? Herec Kiefer Sutherland se vrátí do baru s kytarou

Že patří i na pódia hudebních klubů, již kanadský herec Kiefer Sutherland, známý díky roli agenta Jacka Bauera v napínavém seriálu 24 hodin, dokázal. Koncerty umělce, který televizním divákům drásal nervy třeba i jako Prezident v pořadí, jsou o poznání konejšivější než jeho televizní a filmová tvorba. 9. července o tom opět přijede přesvědčit i publikum v Praze.

Do Lucerna Music Baru, kde vystoupil i při své tuzemské premiéře, přijede v rámci aktuálního turné So Full of Love. Vyrazil na něj u příležitosti vydání svého třetího alba, které vyšlo na začátku loňského roku, jmenuje se Bloor Street a svou náladou dokonale navazuje na dřívější tvorbu. Jak melancholičtějšími kusy, tak přímočaře optimistickými momenty, jako je titulní píseň So Full of Love či Two Stepping in Time. Tyto písně připomínají starší skladby typu Something You Love nebo I`ll Do Anything - ideální poslech, pokud se chcete zamilovat do života.

Loňskou desku produkoval a mixoval Chris Lord-Alge, který mixoval i předchozí dvě nahrávky. Co se týká světa country, Lord-Alge spolupracoval například i s Keithem Urbanem či Carrie Underwood. Své ceny Grammy získal mimo jiné za podíl na albu American Idiot do Green Day.

„Většina skladeb je učebnicová Americana,“ napsal před sedmi lety, když známý herec debutoval deskou Down In a Hole, Jarda Konáš. U nás se Sutherland naživo uvedl až s druhým albem Reckless & Me. Medové country, které vás přesvědčí o tom, že se Sutherland hudbě nevěnuje jen tak náhodou, znělo v pražském klubu skvěle, bohužel tehdy také trochu moc tiše. To bylo nejspíš proto, že zpěvák tehdy dorazil viditelně nachlazen. Pokud bude tentokrát jeho hlas lépe slyšet nejen v prvních řadách, čeká nás nejspíš fantastický koncert.  

Kromě České republiky již Sutherland oznámil červencové koncerty v Maďarsku, Německu a  Holandsku. Poté se chystá do Velké Británie.