Obrázek k článku David Guetta roztančí Ostravu. Nejslavnější DJ planety míří na Beats for Love
| Šárka Hellerová | Foto: Beats for Love

David Guetta roztančí Ostravu. Nejslavnější DJ planety míří na Beats for Love

Francouzský DJ David Guetta bude hlavní hvězdou desátého ročníku Beats for Love. Festival se uskuteční v termínu 3. až 6. července 2024 v ostravské Dolní oblasti Vítkovice.

„O Davida Guettu se snažíme dlouhodobě a jsme moc rádi, že to vyšlo zrovna na jubilejní ročník. Jednání byla opravdu složitá a náročná a s jeho vystoupením je spojena i spousta produkční práce jak nyní, tak na festivalu, protože technické podmínky odpovídají velikosti jeho jména,” říká v tiskové zprávě ředitel festivalu Kamil Rudolf, že účast veterána taneční muziky a držitele dvou cen Grammy je potěšením i výzvou zároveň.

V anketě Top 100 DJ`s anglického měsíčníku DJ Mag se aktuálně David Guetta rozhlíží z prvního místa. Nejlepší DJ roku není dle tohoto žebříčku poprvé, stejný titul získal už v letech 2011, 2020 a 2021. „Můžu říct, že pracuji jako šílený, dělám hudbu, abych lidem poděkoval, že mě podpořili. Neberu to na lehkou váhu, že lidé hlasují, aby mě dostali na první místo. Jsem velmi vděčný, dává mi to energii, abych dál pracoval, posouval hranice a celou kulturu,“ řekl Guetta, který na své kariéře začal pracovat ve čtrnácti letech, DJ Magu. Pochvaloval si také, že se pokaždé na vrchol dostane díky nové nahrávce. Zatímco minulé úspěchy přičítá projektu Future Rave, ten současný mu dle jeho názory přinesl singl I`m Good (Blue), v němž zpívá Bebe Rexha.

Guetta loni strávil pět měsíců rezidencí F*** Me I'm Famous!, nazvanou po jeho slavné sérii kompilací, na Ibize, kde lidem zpestřuje parties již od devadesátých let. „Na Ibize miluji , že mě lidé následují, s velkou důvěrou. Můžu začít masivním songem, vzít je do tunelu Future Rave a melodického techna a pak se vrátit k obrovské „feelgood“ nahrávce – a oni si za tím prostě jdou,“ pochvaluje si. Uvidíme, na jakou cestu vezme publikum v Ostravě. 

Již dříve pořadatelé mimo jiné oznámili, že se po sedmi letech na Beats for Love vrátí populární britské duo Chase & Status. Tito průkopníci a nejvýraznější osobnosti drum and bass loni oslavili dvacet let na scéně nahrávkou 2 RUFF, Vol. 1. Hlavní pódium čeká i na anglický tandem Hybrid Minds, populární jméno žánru liquid Drum and Bass.

Pořadatelé oznámili i další nová jména, mimo jiné ukrajinskou DJ Miss K8 a nizozemského Dr. Peacocka. Přijede také turecký hudebník Len Faki či Španěl Lewis Fautzil, Giuseppe Ottaviani, progresivní duo Eli & Fur, nizozemský Julian Jordan či Danny Avila.