Obrázek k článku Vystřiženi z osmdesátek. Vrací se Don Broco, nevídaný úkaz tvrdší  scény
| Liv Boková | Foto: Sharp Tone Records

Vystřiženi z osmdesátek. Vrací se Don Broco, nevídaný úkaz tvrdší scény

Jsou ulítlí, jejich hudba je směs všeho možného, chytlavá a návyková. Imagově jako vystřižení z osmdesátek, zvuk řízný a nejmodernější, jaký si lze představit. Není divu, že mají na aktuálním evropském turné narváno. Pražský koncert je pro velký zájem přesunutý do větších prostor.

Původně to měli Don Broco a jejich souputníci Sleeping With Sirens v sobotu 4. března rozpálit v intimnějším prostředí Lucerna Music Baru. Jenže bylo vyprodáno a řada fanoušků zklamaných, a tak se pořadatelé s kapelami dohodli na přesunu do většího prostoru holešovického klubu SaSaZu.

Zájem o tuhle pulzující show není nikterak překvapivý, vzpomeňme na skvělé vystoupení Don Broco na loňském Rock for People. V totální odpolední výhni, kdy přímo na ně na pódium a na několikatisícový dav jejich příznivců před ním neúprosně žhnulo ostré slunce. Navzdory ohnivým paprskům, předvedli neskutečně energickou show.

Bruce Willis, tedy song toho jména, se objevil na předloňské desce Amazing Things

Teď si Don Broco, jejich poslední album Amazing Things z předloňského října i vybrané pecky z předchozích tří studiových počinů můžeme užít v komfortu pod střechou. Připravte se ale i tak na propocená trička. Stačí se podívat na jakýkoliv živák téhle unikátní kapely, která posouvá hranice a boří stereotypy, je nesrovnatelná s kýmkoli jiným a naprosto svá. Její směs electra, rocku, popu, metalu a kdo ví čeho všeho dalšího a osobitý přístup k tvorbě i vystoupením z ní dělá úkaz na tvrdší scéně nevídaný. A ty jejich věčné vtípky - na pódiu jich zas tolik netrousí, zato sociální sítě jimi zásobují ažaž. Hlavně frontman Rob Damiani, který jako by vyskočil z filmu z 80. let minulého století.

Blázniví a vtipní Don Broco však nejsou žádnou parodií. Výborní muzikanti, kteří dělají kvalitní muziku s inteligentními texty a sluší jim to i s orchestrem a pěveckým sborem v důstojném prostředí ikonické Royal Albert Hall. Škoda, že je nejspíš v sobotu nebudou mít s sebou. Ani v takovém prostoru se pánové nicméně nezdráhali vyzvat publikum k moshování v circle pitech. A o ty naopak téměř jistě v Praze nouze nebude.

V Royal Albert Hall si to kapela užila i se sborem a ochestrem

O další porci hutné muziky se postará jen o rok mladší, než patnáct let existující Don Broco, americká parta Sleeping With Sirens. Do Prahy se vrátí po třech letech, aby přestavila nejnovější, loni vydané album Complete Collapse.

Speciálním hostem koncertu je Ocean Grove, nu-metalové trio z Austrálie.

Sleeping With Sirens v Praze naposledy vystupovali jako support Good Charlotte