Obrázek k článku Eminem vyměnil Dido za Eda Sheerana. Do Rock’n’rollové síně slávy vtrhnul s Aerosmith
| Liv Boková | Foto: Profimedia

Eminem vyměnil Dido za Eda Sheerana. Do Rock’n’rollové síně slávy vtrhnul s Aerosmith

Dalšími nově uvedenými jsou Carly Simon, Dolly Parton, Lionel Richie, Pat Benetar či skupiny Duran Duran, Eurythmics a Judas Priest.

Eminem je v Rock’n’rollové síni slávy. Byl do ní uveden na sobotním slavnostním galavečeru, kde vystoupil spolu s Edem Sheeranem i Stevenem Tylerem z Aerosmith.

Em předvedl šest největších hitů včetně My Name Is a Rap God. Při Sing For The Moment, v níž zazněly úryvky megahitu Dream On od Aerosmith, se k jednomu z nejslavnějších a nejúspěšnějších rapperů hudební historie připojil frontman legendární rockové kapely Steven Tyler.

Další pecku Stan pak ozdobilo hostování Eda Sheerana, který se ujal partů, jež v originální verzi písně patří zpěvačce Dido.

V závěrečné části Eminemova vystoupení zazněly songy Forever a Not Afraid.

Televizní vysílání celého galavečera je naplánované na sobotu 19. listopadu. Už teď jsou však k dispozici videa pořízená hosty v sále, která sdílí magazín NME.

Pro úplnost dodejme, že Eminema do Rock’n’rollové síně slávy uvedl jeho dlouholetý přítel a mentor Dr Dre, který přitom s úsměvem poznamenal, že ho Em požádal, aby řekl publiku, že má obří penis. Podle plátku LA Times dále Dre řekl, že „Eminem není jen smolař, který prorazil skleněný strop hip-hopu, ale totálně ho rozbil“, také „přinesl hip-hop do střední Ameriky“ a “jeho hudba nastavuje zrcadlo bílé Americe“.

Eminem během své děkovné řeči mimo jiné prohlásil, že by tam vůbec neměl být, zaprvé proto, že je rapper a toto je Rock’n’rollová síň slávy, a zadruhé, protože v roce 2007 málem zemřel na předávkování drogami.

Následně jmenoval řadu rapperů, kteří ho v průběhu let ovlivnili. Padla jména jako Tupac, Notorious B.I.G., De La Soul, Cypress Hill, Ice Cube, LL Cool J a Snoop Dogg.

„To je jen několik jmen. Doufám, že v budoucnu bude zváženo i jejich uvedení, protože bez nich by tu spousta z nás nebyla. Moje uvedení do síně slávy má být o mě, měl bych mluvit o sobě, ale hovno, seru na to. Bez nich bych tu nebyl,“ řekl Eminem. „Jsem absolvent střední školy s hip-hopovým vzděláním a toto byli moji učitelé. Je to jejich večer, stejně jako můj.“

V průběhu večera vystoupila například také Olivia Rodrigo, jež zazpívala píseň You’re So Vain od Carly Simon. Country legenda Dolly Parton při uvedení do síně slávy prohlásila, že odteď je rocková hvězda. Při vystoupení s jedním z jejích evergreenů ji doprovodili P!nk, Brandi Carlile i Rob Halford z Judas Priest.

Jak upozorňuje web časopisu Rolling Stone, Lionela Richieho uvedl na pódium Lenny Kravitz. Richie pak nabídl směsku svých největších hitů, při níž ho na kytaru doprovodil Dave Grohl z Foo Fighters.