Obrázek k článku Farna a Dyk rozswingovali Navarovou. Podívejte se na klip
17. 9. 2020 | Headliner

Farna a Dyk rozswingovali Navarovou. Podívejte se na klip

První ochutnávkou z ambiciózního projektu Folk Swings brněnského B-Side Bandu je předělávka Koček od Nerezu. Podívejte se v premiéře na klip, ve kterém píseň v novém aranžmá přezpívali Vojtěch Dyk a Ewa Farna.

„Udělat coververzi jakékoliv písně Zuzany Navarové je, dalo by se říci, odvážnej kousek. Ale když už jsme se do toho pustili, jsem fakt rád, že to bylo právě s Ewou. Není v Čechách mnoho zpěvaček, které by ctily ducha té písně a zároveň ji přidaly ještě něco ‘jen svého‘, ze sebe tryskajícího… já jen můžu poděkovat za tohle setkání s Ewou, Zuzanou, Vítem a vlastně celým Nerezem, který tak obdivuju,” říká Vojtěch Dyk.

O nové aranžmá písně se postaral Petr Kovařík. Píseň je součástí projektu Folk Swings, který propojuje osobnosti převážně české folkové scény. Skladba vznikla pod taktovkou producenta desky a bandleadera kapely B-Side Band Josefa Buchty. 

Deska Folk Swings vychází už 2. listopadu a k jejímu poslechu zvou fanoušky mimo Vojtěcha Dyka a Ewy Farne také Vlasta Redl, Jarek Nohavica, Samson Lenk, Radek Pastrňák, Slávek Janoušek, Pokáč, Kristýna Daňhelová a další umělci, jichž se fanoušci na albu dočkají. Vyvrcholením projektu budou dva jedinečné koncerty, které se k této příležitosti uskuteční, a to 1. a 2. prosince v SONO centru v Brně. Pořadatelem je agentura BUJOART a vstupenky jsou v prodeji zde.

„Kočky jsou nádherná písnička, a zároveň těžká. Nerez ji zpívali super, snad jsme ji ‘zcoverovali‘ se ctí a úctou k autorům a původním interpretům,“ komentuje první uveřejněnou ochutnávku z desky Ewa Farna. Videoklip k ní se natáčel v Brně pod rukou režisérky Hany Mikoláškové a kameramana Jana Turka.


Headliner newsletter

Aby vám už nic neuniklo

Pravidelný výběr z těch nejzajímavějších hudebních novinek, rozhovorů a publicistických témat od redaktorů Headlineru si nyní můžete objednat přímo do emailu.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.