Obrázek k článku Fenomén Måneskin se vrací. Italové v únoru zahrají v Malé sportovní hale
| Honza Vedral | Foto: Vojtěch Mervart (Rock for People)

Fenomén Måneskin se vrací. Italové v únoru zahrají v Malé sportovní hale

Vítězové Eurovize se k nám po úspěšné premiéře na festivalu Rock for People vrátí koncertovat 28.2. 2022 do pražské Malé sportovní haly. Přijedou v rámci turné Loud Kids OnTour.

Vstupenky se začnou prodávat ve čtvrtek 30. září od 12:00 v předprodejní síti GoOut. Prvních tisíc vstupenek jde do prodeje za 1190 korun, pak budou o dvě stě korun dražší. Måneskin se stali nečekaným hudebním fenoménem letošního roku. Díky vítězství v Eurovizi, které provázely spekulace o šňupání kokainu v globálním přenosu, se jejich singly prosadily i ve Velké Británii a Spojených státech. Přestože zpívají italsky, stali se v létě nejstreamovanější rockovou kapelou. Na všech digitálních platformách mají jejich písně více než 3,4 miliardy přehránií a na Spotify mají přes 43 milionů posluchačů měsíčně.

Podle toho vypadal i zájem o jejich koncertní premiéru na Rock for People. „To napětí by se dalo krájet. Tentokrát to vyjde! Na pódium se řítí Damiano, Thomas, Ethan a Victoria. Sluší jí to ještě víc než na fotkách. Dav jásá a ze mě to spadlo… Jsou fakt tady! Dlouho očekávaná a fanoušky vyvolávaná kapela je v momentě nastoupená. Profesionálové. I dav posluchačů se rozrostl tak, že nevidím, kde končí,“ popsala pro Headliner koncert z fanouškovského pohledu Johanka Bezrová. 

O tom, jaký se z Måneskin stalza krátkou dobu globální fenomén svědčí i jejich úspěch u starší rockové generace, ke které se na koncertech často odkazují. S Iggy Popem, jehož I Wann Be Your Dog, zazněla v Hradci Králové i během jejich setu, dokonce stihli natočit duet.