Obrázek k článku Rockeři Queens of the Stone Age přijedou rozčepýřit Colours of Ostrava
| Lukáš Rešl | Foto: Andreas Neumann

Rockeři Queens of the Stone Age přijedou rozčepýřit Colours of Ostrava

Po nedávném oznámení britského zpěváka Sama Smithe nyní multižánrový festival přichází s dalším headlinerem v podobě kalifornských Queens of the Stone Age. Festival se uskuteční od 17. do 20. července 2024 a nově do line-upu připsal i německou skupinu Tangerine Dream a o pár dní dříve i hudebnice Bat for Lashes a Sevdalizu.

Dvacátý první ročník ostravského festivalu slibuje další velkolepou podívanou. Queens of the Stone Age se za více než dvacet pět let své existence vypracovali mezi legendy americké rockové scény a svým neotřelým přístupem ovlivnili celou řadu mladších generací kytarových kapel. Ze své historie však skupina zdaleka nepřežívá, ba právě naopak. Letos v červnu jim vyšla osmá řadová deska s titulem In Times New Roman a okamžitě zaujala pozornost hudebních kritiků. 

A to včetně i těch z řad udělujících Cenu Grammy. Ti desku In Times New Roman zařadili do nominace v kategorii Nejlepší rockové album (Best Rock Album), kde se Queens of the Stone Age tetelí vedle kapel, jako jsou Metallica, Foo Fighters nebo Paramore. O slavnou cenu budou Američané soutěžit také v kategorii Nejlepší rocková píseň (Best Rock Song) se singlem Emotion Sickness – z nominované desky. 

V rozhovoru pro NME frontman Josh Homme prohlásil že album In Times New Roman má znít přesně tak, jak brutální je pocit být právě teď naživu.

Recenzi Jardy Konáše na desku In Times New Roman, která kvůli zdravotním a osobním problémům frontmana skupiny vyšla po dlouhých šesti letech od té předchozí, si můžete přečíst zde.

Queens of the Stone Age letos vystupovali na festivalu Glastonbury proti Eltonu Johnovi a podobně jako Elton dokázali přítomné strhnout, ovšem na rozdíl od něj publikum proměnily v masivní moshpit.

Další přírůstky programu

Kalifornští kytaroví buřiči však zdaleka nejsou jedinou novinkou v nadcházejícím line-upu. Organizátoři spolu s nimi zveřejnili také další jména, která potěší fanoušky i nerockových žánrů. Mezi nimi se objevuje například britská multiinstrumentalistka, skladatelka a zpěvačka Bat for Lashes, jež kombinuje prvky indie popu a také folktroniky. Od našich západních sousedů pak přijede i legendární elektronická legenda Tangerine Dream.

Pro fanoušky technologií a nových hudebních postupů se na Colours of Ostrava představí i íránsko-holandská zpěvačka Sevdaliza kombinující žánry trip-hop, R&B a avant-pop za pomoci umělé inteligence.

Všichni tito interpreti tak doplní již ohlášená jména, mezi které spadá anglický zpěvák Sam Smith, japonský beatboxový mág Yogetsu Akasaka, sedmičlenná holandská skupina Son Mieux i melodičtí technaři Klangphonics. A to není zdaleka všechno, co si festival na příští rok pro české i zahraniční fanoušky chystá.

„Dvě nominace na Grammy v letošním roce jsou jasným důkazem, že Queens of The Stone Age je špička současného rocku,“ komentuje čerstvého headlinera festivalu jeho ředitelka Zlata Holušová a dodává: „Program příštích Colours bude neskutečně pestrý a skvěle obsazený.“
„Dvě nominace na Grammy v letošním roce jsou jasným důkazem, že Queens of The Stone Age je špička současného rocku,“ komentuje čerstvého headlinera festivalu jeho ředitelka Zlata Holušová a dodává: „Program příštích Colours bude neskutečně pestrý a skvěle obsazený.“