Obrázek k článku Foo Fighters chystají výjimečnou poctu pro tragicky zesnulého bubeníka
| Šárka Hellerová | Foto: Profimedia

Foo Fighters chystají výjimečnou poctu pro tragicky zesnulého bubeníka

V Londýně a Los Angeles se v září odehrají dva velké stadionové koncerty věnované památce Taylora Hawkinse. Vystoupí hudebníci, kterými se bubeník Foo Fighters inspiroval, i kteří se nechali inspirovat jím.

V březnu svět zasáhla zpráva o předčasném úmrtí oblíbeného bubeníka Foo Fighters. Kapela se v té době nacházela na jihoamerickém turné, v den smrti Hawkinse měla vystoupit v Bogotě. Foo Figthers a rodina zesnulého hudebníka nyní fanoušky zvou na koncerty, kde společně oslaví Hawkinsův život a připomenou si jeho odkaz.

Na obou akcích vystoupí kromě Foo Fighters i další umělci, jejichž jména budou teprve oznámena, kteří legendárního bubeníka inspirovali a nechali se jím inspirovat. Zaznít by podle tiskové zprávy měly „písně, které miloval a ty, které přivedl k životu.“

„Mé nejhlubší díky a obdiv směřují ke globální komunitě Foo Fighters a Taylorovým fanouškům z různých koutů světa za nekonečné projevy lásky, jež každý z vás prokázal našemu milovanému Taylorovi. Vaše laskavost byla pro mě a mou rodinu v časech nepředstavitelného zármutku neocenitelnou útěchou,“ uvádí ve veřejném prohlášení, které kapela sdílela spolu s oznámením o koncertech Hawkinsova žena Alison.

„Jako jeho žena a taky jménem jeho dětí s vámi chci sdílet, jak moc jste pro něj znamenali a jak odhodlaný byl vám každým vystoupením „srolovat ponožky“ (ohromit vás),“ pokračuje vzkaz fanouškům, ve kterém hudebníkova manželka píše, že pro Taylora byla čest být součástí Foo Fighters a vážil si každé minuty z dvaceti pěti let, které s kapelou strávil. „Každého člena Foo Fighters a jejich týmu považujeme za svou rodinu. Taylorova rozkošná povaha a hluboká láska k hudbě bude žít navždy díky spolupracím s ostatními muzikanty, které ho tolik bavili, a díky katalogu písní, na kterých se podílel a které vytvořil,“ vzkazuje Alison Hawkins a vyzývá fanoušky: „Teď je na nás, kteří ho nejvíc milovali, abychom oslavili Taylorův život, odkaz a hudbu, kterou nám dal.“

Koncerty, které se budou konat 3. (Londýn) a 27. (Los Angeles) září, budou pro Foo Fighters prvními od smrti Taylora Hawkinse. Po té kapela zbytek turné zrušila.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Foo Fighters (@foofighters)