Obrázek k článku FOTO: Poslední vskutku letní večer a krása písniček na Headliner (ne)Pontonu #5
| wlado | Foto: Martin Štípala (Piano), ŠH (Lukas Landa)

FOTO: Poslední vskutku letní večer a krása písniček na Headliner (ne)Pontonu #5

Rosničky jednoznačně predikují, že letošní léto a letní teploty prakticky až na pár výjimek končí a že už začne být víc sychravo a deštivo. Středa 25. srpna byla proto ideální možnost vyrazit ještě jen relativně nalehko na Střelecký ostrov a poslechnout si pár písniček. Dramaturg (ne)Pontonů Kay Buriánek se opět vytáhnul a připravil parádní program ve znamení písničkařiny – pozval kapelu Piano a hudebníka Lukase Landu.

Kapela Piano, jež letos vydala naprosto skvělou desku Veiled, na Headliner (ne)Ponton přijela ve speciálním aranžmá bez bubeníka Jana Janečky. Zpěvák Mikoláš Růžička během koncertu poznamenal, že bez jeho bratra Štěpána a kytaristy Timona Svobody, kteří celou speciální aranž vymysleli a nazkoušeli, by se koncert nikdy nestal. A všichni tři opravdu přinesli do středečního podvečera naléhavost a zároveň křehkost. U Vltavy se stmívalo a Piano končili skladbou Dolphins z aktuální desky. Mikoláš ji uvedl monologem o tom, jak důležitá a krásná vlastnost je naivita.

Do již setmělého parku na ostrově posléze začal hrát Lukas Landa, který si připravil skromný setup na třech židlích. Kombinoval hru na kytaru a midi kontroler. Lukas vydal svou poslední desku Islands v roce 2016 a například skladba Joanne patřila k nejhezčím momentům večera…

Příští (ne)Ponton pořádáme 9. září a můžete se těšit na kapelu High Five a kytaristu a zpěváka Kubu Alexu, jenž vystoupí se svým triem a léta uspanou značkou Quite Quiet. Doufejme, že dojde i na skladbu Sun Saves Me Again a devátého nezaprší.