Obrázek k článku GLOSA: Billie Eilish má slabost pro holky. Očekávané album uvedla provokativní písní
| Petr Malásek | Foto: Universal Music

GLOSA: Billie Eilish má slabost pro holky. Očekávané album uvedla provokativní písní

V den vydání svého nového alba Hit me hard and soft potěšila americká zpěvačka Billie Eilish své fanoušky videoklipem k písni Lunch. V ní se otevřeně hlásí k tomu, že ji přitahují dívky. Je škoda, že se píseň více řeší z bulvární než z hudební stránky. Track je totiž naprostá pecka.

Vzápětí po úvodní atmosférické písni Skinny se celá nálada nového alba změní. Přichází píseň Lunch, kde Billie Eilish popisuje sexuální akt s nejmenovanou dívkou. V textu říká, že by ji snědla k obědu: „I can eat the girl for lunch, how she dances on my tongue / tastes like she might be the one.“ Text plný dvojsmyslů skvěle doplňuje produkce, která donutí tancovat i toho nejzarytějšího homofoba.

Na tracku spolupracovala, jak už je u Eilish zvykem, se svým bratrem Finneasem O’Connellem. S ním se rozhodli pro funky basovou linku. Eilish v písni nehledá lásku, ani procházky za svitu měsíce. Jinotaje jdou pryč, stejně jako oblečení, které chce Eilish z dívky sundat.

Jedna věc je písnička, ta druhá je videoklip, který si sama Billie Eilish režírovala. Vypadá jak vytržený z devadesátek a zpěvačka je v n něm oblečená v basketbalovém dresu skateboardové značky Supreme a v čepici s rovným kšiltem. Za jednoduchým vizuálem, u kterého se jen měnila barva pozadí, vynikne nejen samotný outfit, ale i sexuálně laděný text.

Na tracku Lunch, stejně jako na celém albu, se ukazuje, jak nezaškatulkovatelná zpěvačka je. To dokazuje v průběhu celé své kariéry. Autorka jeden rok vydá temný hit Bad Guy, aby zase jindy předložila track What was I made for, za který si odnese Oscara za nejlepší píseň. Lunch, stejně jako celé nové album, je dalším dobrým krokem ve zpěvaččině hvězdné kariéře.

Časopis Vulture nazval Lunch queer hymnou. S basovou linkou vzpomínající na 80. léta vytvořila Eilish lovesong, u kterého si posluchač může i skvěle zatrsat. Věřím, že na má slova dojde 1. června 2025, kdy americká zpěvačka vystoupí v pražské O2 Areně.