Obrázek k článku Začíná sezóna Headliner Pontonů! Sleep Twitch doufají, že připlují labutě
| Šárka Hellerová | Foto: Daniel Stejskal

Začíná sezóna Headliner Pontonů! Sleep Twitch doufají, že připlují labutě

Na prvním z letní série letošních Headliner Pontonů zahrají kapely Sleep Twitch a Foxo. Ještě předtím, než se ve středu 25. května setkáme na Střeleckém ostrově v Praze, jsme první z obou kapel položili pět otázek.

Opět se s vámi rádi potkáme na letních koncertech mladých kapel, z nichž jsme řadu objevili díky rubrice Feedback. Stejně jako loni se sice musíme obejít bez pontonu na vodě, ale v našich srdcích to stále plave. Vstup na koncerty je jako vždy zdarma. O dramaturgii se stará Kay Buriánek.

Jako první vystoupí Sleep Twitch, o kterých nadšeně píše Marek Reinoha nejen v rubrice Čerstvé (z)boží, ale i v našem žebříčku nadějí české hudby. Hlavní tváří Sleep Twitch je kytarista a zpěvák Vladimír Sejk aka Wlado, kterého si možná pamatujete ze skupiny The Linings, ve které s ním hrál i Ondra Koláček, basák skupiny Sleep Twich. Trio doplňuje ještě bubeník Radek Železný, který dříve hrál například v kapelách Lillion Brosis nebo Thrashsurf. Zatím jedinou jejich nahrávkou je třískladbové EP Alpha Apex které nahráli ve studiu Parlay Sound Martina Přikryla a o mastering se jim postaral původem novozélandský, v Brně usazený hudebník a producent Rhys Braddock. Sami se označují za "experimentální kytarový rock s vlivy grunge a punku".

Na Pontonu budete se Sleep Twitch hrát teprve svůj druhý koncert. Jaký byl ten úplně první?

Ondra & Radek: Čekali jsme to horší. Vzhledem k tomu, že Wlado odehrál koncert na práškách a druhý den hned nastoupil do nemocnice, tak se ten večer nakonec podařil.

Úplně první koncert Sleep Twitch se odehrál letos v dubnu v pražském Kaštanu. Foto: Marek Reinoha

Takřka před rokem jste vydali EP Alpha Apex. Zarezonovalo dle vašich očekávaní?

Ondra & Radek: Vzhledem k tomu, že jsme nová kapela na české scéně, tak pro nás bylo důležité mít něco čím se můžeme prezentovat. Vzhledem k tomu, že ty naše tři písničky na EPčku jsou vlastně hned první věci, které jsme spolu napsali, tak nás ohlasy potěšily. Zároveň bychom chtěli poděkovat Rhysovi a Vegymu že si našli čas a pomohli nám EP vydat. (Rhys Braddock je zodpovědný za mix a master EP, s Janem Vegym Táborským kapela nahrávala ve studiu Parlay Sound. Pozn. red.)

Co nyní chystáte?

Ondra & Radek: Chystáme se teď do studia natočit další minimálně 3 písníčky, které bychom chtěli vydat na konci letošního léta a na podzim odehrát několik klubových koncertů.

Chystáte při dalším nahrávaní oproti prvnímu EP nějaké změny?

Ondra & Radek: Není potřeba nic měnit. Máme jasnou představu, jaký by měl být zvukový výsledek a naše sestava kytara – basa – bicí zůstává.

Komu se bude vaše hudba líbit a neměl by váš koncert vynechat?

Ondra & Radek: Každému, kdo ctí heslo, že hudba nejsou závody a má rád zajímavou kytarovou hudbu. Doufáme také, že připlují nějaké labutě a všichni na šlapadlech...

PS: Doporučujeme přijít spíš po souši, než přijet na šlapadle, protože stejně jako loni se Pontony přesunuly na pódium na pevnině Střeleckého ostrova..

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.