Obrázek k článku Hlavní hvězda Pop Messe bude Skepta. Přijedou i Algiers či Sóley
| ŠH, Foto: Pop Messe press

Hlavní hvězda Pop Messe bude Skepta. Přijedou i Algiers či Sóley

Rok 2022 zažije druhý ročník brněnského festivalu Pop Messe. Termínu 29. a 30. července bude vévodit grimeová legenda, britský rapper Skepta.

Přijedou i naživo vždy perfektní Algiers, islandská písničkářka Sóley s novou deskou Mother Melancholia, elektro house dvojice Acid Arab, hvězda světové taneční hudby Avalon Emerson a desítky dalších. V druhém roce své existence snad nový festival konečně bude moci dosáhnout plánovaného rozsahu. Při jeho premiéře rozlet brzdila pandemie. „V roce 2022 plánujeme uskutečnit festival v rozsahu, se kterým jsme původně počítali, to znamená pět pódií (open air a indoor), 40 umělců, program do ranních hodin, větší gastro nabídka, doprovodný program, více žánrových zastoupení,” přibližuje Pop Messe 2022 dramaturg festivalu Tomáš Kelar.

Skepta v červenci vydal nové EP All In a bude zajímavé sledovat, co ho čeká dál. Po vydání All In se totiž nechal slyšet, že nyní nemá v zásobě žádnou další nevydanou muziku a chce se věnovat produkci jiných interpretů. Pro BBC Radio 1 v létě řekl, že si uvědomil, že chce být víc než jen rapper, protože je to mrhání talentem. Svěřil se také, že jeho snem je produkovat album Rihanně. Jindy se na sociálních sítích rozepsal o chuti nahrát album na němž bude celá řada ženských interpretek.

Kromě již zmíněných jmen do areálu okolo Bobycentra a fotbalového stadionu Za Lužánkami přijede i odvážná post-punková formace Crack Cloud z Vancouveru a izraelští princové tanečního psyche parketu Red Axes. Zdejší scénu v dosud zveřejněném programu reprezentuje Načeva se svým aktuálním projektem Zdivočelí koně, hip hopová formace Prago Union, experimentální WWW či ústečtí Nauzea Orchestra. Další zahraniční i česká jména slibuje festival oznámit již brzy.

Ohlédněte se v naší reportáži z prvního i druhého dne za letošní Pop Messe premiérou. „Jsme neskutečně rádi, že se nám podařilo první ročník vůbec uskutečnit, byť v osekané podobě a s omezenými možnostmi, ale přece v celkem rozsáhlém měřítku. Troufám si říct, že přes všechny vynucené chyby, z nichž jsme o mnoha předem věděli, ale kterým se už zkrátka nešlo vyhnout, jsme náš premiérový ročník zvládli opravdu dobře,“ věří Kelar a těší se na příští ročník. „Navzdory všem překážkám jsme vytvořili a odprezentovali obstojný line-up ze zahraničí a promísili ho mladými talenty i legendami z tuzemské scény. Myslím, že to vneslo pozitivní emoce do jinak velmi negativní doby.”

V minulém roce Pop Messe ve spolupráci s Lesy města Brna vysadili za každou prodanou vstupenku strom a v nastolené spolupráci hodlají pokračovat i letos. Vstupenky za zvýhodněnou předprodejní cenu jsou k dispozici na webu popmesse.cz a v síti GoOut. 

„Bude to skvělý, nejen hudební mind twerk.“ Čtěte rozhovor se zakladatelem Pop Messe Tomášem Kelarem.

 

Pop Messe 2022 line-up:

Skepta (UK)

Acid Arab (FRA)

Algiers (US)

Red Axes (ISR)

Avalon Emerson (US)

Sóley (ISL)

Shortparis (RUS)

Crack Cloud (CAN)

Iva Bittová & Dunaj (CZ)

IC3peak (RU)

Shortparis (RU)

Načeva a Zdivočelí Koně (CZ)

Prago Union (CZ)

WWW (CZ)

Nauzea Orchestra (CZ)

brzy budou následovat další jména