Obrázek k článku GLOSA: Jamaron? Buď dobrej!
| Dany Stejskal | Foto: Lucas Kozel

GLOSA: Jamaron? Buď dobrej!

Touhle krátkou větou mě vždycky častoval Jan Vegy Táborský, když jsem se nad něčím rozčiloval, chtěl jsem, aby se něco povedlo, po něčem jsem šel, někomu jsem něco vyčítal. Má hodně významů a je v ní jednoduchá pravda.

Asi před rokem mi zavolal kamarád, že jeho kamarád má syna, který dělá hudbu a moc by chtěl psát do Headlineru. Řekl jsem, ať pošle svoje texty a přijde. Přišel a zůstal. Dopsal u nás diplomku a zůstal. Věnuje se u nás tvrdým žánrům, má hodně naposloucháno. Oproti tomu ale udělal skvělý rozhovor s Jelenem nebo Pam Rabit. Chytrý, pracovitý kluk bez předsudků v hudbě i v životě. Prostě: „Byl dobrej“.

Na rozhovor s Jamaron se dost pečlivě připravoval, přišel z něj nadšený. Měsíc na to, po tragické události, která zasáhla kapelu, musel rozhovor aktualizovat. I v téhle, pro obě strany nepříjemné situaci: „Byl dobrej“.

O pár měsíců později se kapela ozvala, jestli si nechce s nimi zkusit zahrát. Jen tak, ve zkušebně. Bylo mi jasný, že nikdo nehledá nového Billa Wymana nebo Jaco Pastoriuse, ale slušného kluka, co zapadne do téhle rozjeté party. Nemýlil jsem se. Pár zkoušek, pár koncertů a 28. 5. 2024 na Open Air na Občanské plovárně se náš kolega Lukáš Rešl stává oficiálně basistou skupiny Jamaron. Prostě: „Byl dobrej“.

Jamaron bude velmi brzy headlinovat velké rockové festivaly v Čechách. Má to drive, Marie Dostálová je skvělá vokalistka, která naživo nedělá chyby a umí pracovat s fanoušky. Společně se svými bratry, kytaristy Jakubem a Ondřejem, Václavem Hejdou za bicí soupravou a basistou Lukášem Rešlem, v rámci tohohle žánru nemá u nás konkurenci. Je tam cítit obrovská radost z hraní, není to kalkul, je to ryzí a poctivý rock and roll. A to je ta podstata: stačí „Bejt dobrej“.

Těší mě, že Headliner mohl být u toho a mám radost, že Vegyho věta „Buď dobrej” je prostě platná. Za každého počasí, za každé situace.