Obrázek k článku Lazer Viking zařádí před kostelem. Festival Habrovka chystá skvělou hudební sešlost
| Lukáš Rešl | Foto: Jay Walker

Lazer Viking zařádí před kostelem. Festival Habrovka chystá skvělou hudební sešlost

Hudba, divadlo a velký piknik. To vše nabízí festival Habrovka, jenž se připravuje na svůj již dvaadvacátý ročník v pražské Krči. V termínu od 7. do 8. června zde odehrají koncerty třeba Lazer Viking, Undo Redo nebo folkové uskupení Nerez & Lucia.

Akce si zakládá na uvolněné atmosféře na místě bývalé usedlosti Habrovka. Na zahradě kostela sv. Františka z Assisi i přímo v jeho prostorech se představí několik interpretů a nebude chybět ani řada divadelních vystoupení, která jsou s festivalem od jeho založení silně spjatá. Letošní ročník nese téma: Co by kdyby, a tradičně cílí na „bloumající veřejnost“.

Největším tahákem události bude koncert Jakuba Kaifosze alias Lazer Vikinga, který na zahradu přiveze svou hustou synthovou nálož podpořenou obskurní basovou linkou po vzoru italského diska. Svou „moderní nostalgii“ posílenou pořádnou rokenrolovou energií patří mezi nejzajímavější úkazy domácí alternativní scény.

Vedle něj se na venkovním pódiu představí také folková skupina Nerez & Lucia. Tu tvoří zakládající členové Nerezu, jakožto zaběhlé folkové skupiny u nás, a také zpěvačka Lucie Šoralová. Z tohoto spojení vzešlo v roce 2019 první album Zlom, na které projekt o dva roky později navázal další deskou Cela (2021). Svébytný mix šansonu, akustického popu, folku či čardáše je přesně to, čím se tento projekt může pyšnit.

Mezi dalšími interprety se pak objevuje také jazzová formace Undo Redo, která potěší zejména milovníky lichých rytmů a nepravidelných kompozicí. Dále vystoupí zpěvačka a pianistka Marie Kiewslowski, duo Jana Vébrová a Petr Tichý, multižánrový kvintet Dis Is Markéta či alternativní houslistka Zhilee.

Součástí programu je řada loutkových vystoupení i autorských inscenací.