Obrázek k článku Pomozte nám vybrat Mattoni Music Talent. Vítěz si zahraje v Karlových Varech
| Redakce | Foto: Mattoni

Pomozte nám vybrat Mattoni Music Talent. Vítěz si zahraje v Karlových Varech

I letos čekají návštěvníky filmového festivalu v Karlových Varech nadupané koncerty na Mattoni Life Baru. Jedním z hlavních taháků je vystoupení Davida Kollera, kterého v pátek 5. července doplní také rockeři Ready Kirken. A nebudou sami. Společnost Mattoni 1873 dá ve spolupráci s Headlinerem šanci zazářit ještě jednomu talentu. Pomozte nám ho vybrat.

Co všechno je ve hře?

  • Vítěz nultého ročníku Mattoni Music Talent si zahraje 5. července v nadupaném Mattoni Life Baru před Davidem Kollerem.
  • Za vystoupení dostane honorář 30 000 Kč
  • Mattoni zajistí pitný režim do zkušebny na celý rok
  • A my kapelu podpoříme přímo na stránkách Headlineru.

Atmosféra Mattoni Life Baru vždy stojí za to.

Jak to bude probíhat?

Soutěž o to, kdo si na Mattoni Life Baru zahraje, se koná během května a června. Nominační listinu se jmény pěti kapel, jsme vytipovali z rubriky Feedback a nahrávek, které máme v redakci k dispozici. Z pětice jmen nyní odborná porota složená z redaktorů Headlineru, zástupců Mattoni a Davida Kollera vybere vítěze. Jeden rozhodující hlas budete mít i veřejnost. 

Jak se zapojit?

Odborné porotě budete moc poslat vaše doporučení i vy. V naší facebookové skupině Headliner – Hudba zevnitř i zvenku jsme spustili anketu, ve které můžete do 24.5. podpořit kapelu, které nejvíc fandíte. Hlas lidu má při finálním výběru váhu jednoho člena poroty.

Mattoni Life Bar žije ve dne i v noci.

Nominační listina

Zde najdete vybrané kapely. Pokud chcete některou z následujících formací podpořit, hlasujte v anketě ve Facebookové skupině Headliner – Hudba zevnitř i zvenku až do  pátku 24.5. Vítěz čtenářské ankety dostává jeden hlas ve finálním rozhodování. 

Black Holes – Rozjet to ve dvou

Udělat pořádný kotel ve dvou zvládají ve světě party jako Twenty One Pilots nebo Royal Blood, ale i v našich končinách máme uskupení, které to umí pořádně rozjet se zkreslenou baskytarou a hutnými bicími. Říkající si Black Holes a tvoří je dvojice Kateřina Nikola a Martin Beneš, jež debutovala v roce 2019 albem No Silver Lining. Koncem roku 2022 na něj navázali další deskou Time to Say Goodbye, kterou oproti špinavým začátkům obalili do jemnějšího a uhlazenějšího pláště. Tahle sympatická dvojka s výrazným dívčím hlasem si postupnými krůčky říká o vetší pódia. U nás v Headlineru už dokonce byli i na titulní straně.

Brixtn – Takhle má znít pop

Druhou nominovanou kapelou jsou  Brixtn. Skupinu, jejíž název vznikl podle londýnské čtvrti Brixton, založili bratři Matěj a Štěpán Jelenové. Po personálních obměnách nakonec ve skupině zůstali jen oba bratři a pokračují v nastavené pop-rockové laťce s pěknými českými texty. Právě čeština je výraznou devizou a koneckonců i cností, spousta partou z podobného ranku se totiž u nás mateřskému jazyku spíše vyhýbá. Brixtn se toho nebojí a po vzoru světových dvojčlenných part s plným nasazením hrnou do davů přímočarou energii skrze vyřvané a místy i skličující melancholické songy. Není divu, že jsme je několikrát vychválili v rubrice Feedback (a nejen v ní). 

Nano – Tance, pohoda i tempo

Když se spojí pop, indie a svébytná elektronika, může z toho být dynamicky pestrá a poutavá muzika. Pražská skupina Nano v čele s charismatickým hlasem zpěvačky Marquet místy připomíná britské shoegazové party z devadesátek, přitom ve společnosti post-rockových kapel by se také nemuseli cítit špatně. Ano, Nano jsou sice o poznání tanečnější skupinou, přesto jim nelze upřít nátisk rockové špíny. A takové to zdravé kapelní nadšení a radost. Díky tomu všemu jsou i kapelou přístupnější širšímu poli posluchačů. Sledujeme je dlouho, právě zažívají svůj comeback, nebo spíš druhý start kariéry. A protože nás baví, co a jak dělají, rozhodli jsme se je nominovat. 

Steven's – Mladá dávka blues

O tom, že je blues stále svěží muzikou i pro mladší generace, svědčí objev festivalu Blues Alive. Karlovarští Steven's jsou bluesrockový soubor pod vedením kytaristy a zpěváka Štěpána Kordíka. Na pódiu působí tak sebejistě, že byste ani neřekli, že se jedná o kapelu, která je pořád na začátku. Steven's navíc v poslední době vystupují s početnou vokální i dechovou sekcí, což síle a velikosti jejich muziky významně přidává. Je to návrat do šedesátých let, ale v novém kabátu. Steven's se tak daří oživovat tuzemskou hudební nabídku z nečekaného úhlu. Kombinace jejich mladé krve se starou duší a  vyzrálým rockem Davida Kollera, slibuje parádní večírek.

Wyfe – Styl nade vše 

Kapel vyznávající jemnou kytarovou muziku a indie popje je u nás stále více. Mezi nimi ovšem v posledních měsících silně rezonují Wyfe, kteří si od začátku stanovili koncept: „Jedeme jen černobíle“. Žádný jejich videoklip si v barevném filtru neužijete, čímž kapela ještě umocňuje atmosféru svých písniček. Jsou to silné, temné, ale melodické songy, které uhranou z nahrávek i naživo. Ačkoli se energická čtveřice ráda obléká do smokingu, uhlazenou show od nich rozhodně nečekejte. Umí za to vzít a hlavně – úchvatně táhlý a zároveň hluboký vokál zpěváka Marka Kedziora je něco, co naživo prostě chcete slyšet. Můžete i ve Varech, pokud je podpoříte.

Pro svého favorita hlasujte zde.