Obrázek k článku „Meky, vidíš to?“ Žbirka je na špici hitparády. Je hranější než Elton John
| Honza Vedral | Foto: Honza Vedral

„Meky, vidíš to?“ Žbirka je na špici hitparády. Je hranější než Elton John

Strmá cesta prvního singlu z posmrtné desky Mekyho Žbirky českou rádiovou hitparádou po sedmi týdnech vrcholí. Duet Nejsi sám, v němž Žbirka poprvé zpívá se synem Davidem, je nejhranější skladbou v tuzemském éteru.

„Meky, vidíš to?!“ komentovala úspěch singlu Žbirkova rodina na zpěvákově Facebooku. Singl Nejsi sám vyjde na albu Posledné veci, které by mělo být hotové na jaře. Jméno získalo podle básně ze sbírky Vták pije z koľaje od Daniela Heviera a jejím dokončením Žbirka pověřil svého syna Davida. Ten na ní pracoval mimo jiné i ve slavných studiích Konk, které začátkem 70. let v Londýně založili členové kapely Kinks, jež patřila mezi Mekyho vzory. 

I vzhledem k ohlasu singlu album patří mezi nejočekávanější domácí nahrávky roku. Žbirka společně se svým spolupracovníkem Patrickem Jamesem Fitzroyem se na každé písni snažili vymyslet speciální přístup, který si zasloužila. A posunou Mekyho rukopis do trochu jiného světla a soundu. „Rozhodli jsme se využít tohle studio, co to půjde,“ říká David Žbirka v naší reportáži z natáčení

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Headliner (@headliner_cz)

Domácí tvorba nadále dominuje i albovému žebříčku. V něm je již čtvrtým týdnem na prvním místě album Popstar od brněnského rappera a zpěváka Calina Pantifliho. „Album Popstar jsem reálně udělal, protože jsem se jako popstar cítil. Byl jsem sebevědomej, byl jsem zpátky. A šlo mi to. Nevím, jak jinak to popsat,“ říká o nahrávce v titulním rozhovoru dubnového Headlineru. 

Nejúspěšnější novinkou v žebříčku je album Unlimited Love od Red Hot Chili Peppers. Očekávaná nahrávka, na níž se kapela znovu shledala s kytaristou Johnem Frusciantem, startuje na třetím místě hitparády.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Headliner (@headliner_cz)