Obrázek k článku Meky Žbirka: V plánování Katku překonali jedině Beatles
24. 1. 2021 | Honza Vedral

Meky Žbirka: V plánování Katku překonali jedině Beatles

Aby byl obrázek kompletní, po promotérech, producentech, vydavatelích, technicích a muzikantech jsem tentokrát zamířil do nejvyšších pater tuzemské populární hudby. Milými hosty podcastu Pražská hudba se totiž stali Katka a Meky Žbirkovi.

V jejich domě v pražských Strašnicích jsme se setkali stylově o páté. A u šálku dobrého čaje si povídali o tom, jak Meky společně s Katkou coby manažerkou prokličkovali změnami roku 2020 skoro, jakoby se nic nedělo.

V roce 2020 totiž stihli odpremiérovat dokument Meky, natočit další sérii televizní talkshow Doupě, odpremiérovat nový hit Slovenská, vydat knížku akordů, kterou zaměstnali alespoň část své kapely. A také napsat základy na novou desku.

Meky byl taky jedním z prvních tuzemských hudebníků, který  po vyhlášení prvního lockdownu spontánně odehrál online koncert. „Bylo to jako chodit mezi kapkami a snažit se, aby na vás žádná nespadla,“ popisuje výstižně hudební fungování v době korony.

V sérii podcastů Pražská hudba s podtitulem "vize hudební krize" vám přinášíme konkrétní příběhy umělců, promotérů, provozovatelů klubů, zástupců technických profesí či producentů, kteří v roce 2020 přišli kvůli koronaviru o práci a museli se přizpůsobit nové situaci. Nemluvíme s nimi jen o problémech, kterými pražská hudební kultura v těžké době prochází. Ale taky o řešeních, abychom zjistili, jaké změny hudební scénu v nadcházejících měsících možná ještě čekají.

Seriál Pražská hudba můžete poslouchat na SpotifyApple PodcastsAnchor.fm a v dalších podcastových službách. 

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

Předchozí díly:

 


Headliner newsletter

Aby vám už nic neuniklo

Pravidelný výběr z těch nejzajímavějších hudebních novinek, rozhovorů a publicistických témat od redaktorů Headlineru si nyní můžete objednat přímo do emailu.

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.