Obrázek k článku Mike Patton ruší koncerty kvůli psychickým problémům, Faith No More za ním stojí
| Ondřej Horák | Foto: Ipecac Recordings

Mike Patton ruší koncerty kvůli psychickým problémům, Faith No More za ním stojí

Zpěvák Mike Patton byl nucen zrušit část amerického turné Faith No More a pár koncertů znovuzrozených Mr. Bungle. Důvodem je jeho zhoršený psychický stav v důsledku pandemie covid-19.

„Necítím se, že bych mohl dát tolik, kolik bych chtěl, a nehodlám koncertům dávat méně než 100 procent,“ nechal se zpěvák Mike Patton na sociálních sítích. Jako důvod zrušení dvanácti koncertů Faith No More a dvou vystoupení Mr. Bungle v USA uvedl „psychické problémy, které se zhoršily během pandemie.“

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Mike Patton (@officialmikepatton)

Faith No More zároveň vydali vlastní prohlášení, pod nímž jsou podepsáni Mike Bordin, Roddy Bottum, Billy Gould a Jon Hudson. Zbývající členové Faith No More rozhodnutí o zrušení nadcházejících koncertů označující za zdrcující.  

„Vrátit se na pódium po pětileté pauze byla výzva. Několik posledních měsíců jsme ale tvrdě pracovali a podle posledních pár zkoušek bylo zřejmé, že jsme se dostali zpět do vrcholné formy,“ popsali Faith No More své poslední aktivity.

Nejtěžší podle nich bylo oznámit nečekané změny crew, jíž Faith No More označili za součást rodiny. Stejně tak si uvědomují zklamání fanoušků, pro něž koncerty po roce a půl covidu znamenají víc než kdy dřív.  

„Přes to všechno, jeden z členů naší rodiny právě teď potřebuje pomoc,“ postavili se Faith No More za zpěváka. Trvat na zrušených datech by podle kapely bylo pro Pattona „hluboce destruktivní“ a Faith No More rádi počkají, až bude jejich frontman fit.  

Kromě koncertování s Faith No More se Mike Patton se loni vrátil také se souborem Mr. Bungle. Ti v nové sestavě, posílené o členy Anthrax a Slayer, znovu nahráli a vydali legendární album The Raging Wrath of the Easter Bunny Demo. Patton experimentální metalovou kapelu spoluzaložil ještě před Faith No More a oživil ji po pětatřiceti letech. Na první společné koncerty si ale fanoušci zřejmě budou muset ještě chvíli počkat.

Mike Patton v backstage koncertu v Moskvě. Foto: fnm.com