Obrázek k článku Návrat Southpaw jen ve dvou. Hledá se nový basák a bubeník
| Honza Vedral

Návrat Southpaw jen ve dvou. Hledá se nový basák a bubeník

Návratu pražské indie kapely s bohatou historií se z původních členů bude účastnit pouze Gregory a Karzi.

O comebacku Southpaw už se mluví dlouho. Z rozhovoru s Ecsonem Waldesem v březnovém Headlineru vyplynulo, že nová deska už je dokonce nahraná. Teď je zřejmé, že návrat na pódia už bude v jíné sestavě. 

 

„Někteří členové kapely už to viděj jinak časově a nestíhaj," ohlásili svůj návrat na scénu zpěvák Jiří Burian a klávesák Karel Havlíček. Ve videu zveřejněném na Facebooku a Instagramu zároveň vyhlásili konkurz na nové spoluhráče, kteří by dle slov Gregoryho "měli být spíš mladší a mít drajv a chuť si s náma zahrát."

"Bubeník by měl mít ránu. Spíš takovej přímej, než jazzman," upřesnili svoje požadavky a dodali. "Pro ty, co nás neznaj. Jsme taková pražská kutálka hrající indie rock řízlej elektronikou. Prostě Southpaw."

Pravidla konkurzu jsou jednoduchá: "Pošli video, jak hraješ na me@jiriburian.com a info@karelhavlicek.com."

Jiří Burian dnes působí jako zkušený producent a jeho alter egem je Kapitán Demo. Karel Havlíček se zase věnuje skládání filmového hudby a sound designu. Přesto se na společný návrat na pódia těší. "Máme před sebou krásný zážitky, který s váma chceme sdílet," vzkazují fanouškům i budoucím spoluhráčům.