Obrázek k článku NAŽIVO: Depeche Mode v Kalifornii odstartovali turné. Fletche uctili černobíle
| Filip Macháček, Foto: Profimedia

NAŽIVO: Depeche Mode v Kalifornii odstartovali turné. Fletche uctili černobíle

Očekávané album Memento Mori, první po smrti Andyho Fletchera, sbírá nadšené ohlasy kritiků. Na světovém turné k němu ale David Gahan s Martinem Gorem zatím přistupují opatrně. Fanouškům servírují především osvědčené hity.

Koncertem v kalifornském Sacramentu odstartovali Depeche Mode 23.3. světové tour ke svému poslednímu albu Memento Mori, které sbírá jednu nadšenou recenzi za druhou. Vydali jsme se za nimi, abychom zjistili, jaké očekávané koncerty budou. Páteř vystoupení však tvořily osvědčené hity. Setlist se tak bohužel nakonec příliš nelišil od toho, který Depeche Mode odehráli na turné k albu Spirit.

Foto: Filip Macháček

Z albové novinky zaznělo pouhých pět skladeb, z nichž nejvíce vyzněly My Cosmos Is Mine a Speak To Me. Vizuální podobu koncertu měl na starosti opět Anton Corbijn. Ten za kapelu na stage nechal instalovat obří písmeno M, které bylo dominantním prvkem celého pódia. Jednotlivé písně pak doprovázely speciálně natočené klipy. Zkrátka přesně tak, jak to Depeche Mode dělají už od roku 1990.

Foto: Filip Macháček

Vzhledem k tomu, že se jedná o první světové turné po smrti zakládající člena Andyho Fletchera, věnovali mu jeho spoluhráči emotivní vzpomínku v podobě speciální černobílé videoprojekce, která doprovodila singl World In My Eyes. Největší ohlas mezi fanoušky zaznamenalo zařazení skladby Sister Of Night, kterou v albové podobě s vokálem Dave Gahana zahráli Depeche Mode historicky poprvé. Martin Gore pak poprvé od roku 2013 odzpíval v albové verzi skladbu A Question Of Lust. Bylo to působivé.

Finále koncertu už hrálo zase na jistotu. Zazněly osvědčené hity Just Can‘t Get Enough, Never Let Me Down Again a Personal Jesus. Při nich už bylo jasné, že i ve dvou zůstávají Depeche Mode pro fanoušky kultem. Uvidíme, jak a zda se turné a jeho program a změní, než v rámci něj kapela dorazí 30. července i do pražských Letňan.