Obrázek k článku NAŽIVO: Nedivoč vykouzlili intimní atmosféru. Jako by hráli jen pro vás
| Tereza Stejskalová | Foto: Natty Paula Horáková

NAŽIVO: Nedivoč vykouzlili intimní atmosféru. Jako by hráli jen pro vás

Koncert ostravské kapely Nedivoč v Malostranské Besedě měl poslední zářijový den velmi přátelskou atmosféru. Přestože klub nebyl přervaný k prasknutí, intimní charakter večera dodával celému zážitku na intenzitě. Každá píseň byla více hmatatelná a měli jste pocit, že se hraje jen a jen pro vás.

Koncert byl rozdělen do dvou částí, které oddělila přestávka. První tvořily spíše pomalejší balady, druhou část rychlejší a energičtější písně. Celý koncert se nesl ve velmi přátelském duchu, a přestože Beseda nebyla vyprodaná, ničemu to nevadilo. Ba právě naopak – atmosféra byla tak příjemně intimní, až jste měli pocit, že jste se sešli s partou přátel, kteří vám zahrají jen tak pro radost. A díky tomu jste měli možnost nechat se každou jednou písní úplně pohltit a stoprocentně si ji užít. Věděli jste totiž, že se tady vážně hraje jen pro vás a že si to přišla užít i samotná kapela.

Skupina Nedivoč svůj koncert odstartovala písní Tak se ptej, ze svého prvního alba Vale pletichám, které vydali v roce 2018 a nahráli ho s řadou hostů. Samozřejmě byl ale repertoár sestaven i z jejich novějšího alba Svítá z roku 2022. Následovaly tedy skladby Horo horo, Lovec v pasti na medvědy, Balada o člověku nebo Vale pletichám. Bylo krásné sledovat, jak si každý z muzikantů pohrává se svým partem, obzvláště musím vyzdvihnout Adama Faranu, který na klávesy vykouzlil opravdu několik překrásných sól. Zazněl také song Už jsi taková, při jejímž vzniku pomáhal David Stypka s kytarovými party, jak zpěvák Sváťa Tulej nezapomněl zmínit.

Následovala krátká pauza na několik piv a panáků, aby se klub připravil na rychlejší část večera. Kromě Ještě nespíš, Sváděná anebo Chrám připomněl Tulej svou oblibu zpívat také ve slovenském jazyce. Zazněly například Pozitívna nebo Že si. Kapela celou dobu s publikem komunikovala, a i když všichni přítomní neznali jednotlivé texty nazpaměť, odměňovali ji bouřlivým potleskem a jásotem. Když se uzavřel druhý set, nebylo nutné Nedivoč dlouho přesvědčovat, aby se vrátili zpět na pódium a zahráli ještě jeden song. Všichni totiž čekali na  největší hit Fotky z výletů, který nakonec sklidil největší nadšení a byl perfektní tečkou za celým koncertem.

Osobně jsem kapelu Nedivoč viděla poprvé asi před rokem jako předskokany na koncertě Kateřiny Marie Tiché v pražském Lucerna Music Baru. A hned jsem si říkala, že ten, kdo je fanoušek Kateřiny nebo Davida Stypky, musí být také fanouškem kapely Nedivoč. Píší poetické texty, které mají hlavu a patu a jsou plné překvapení a krásných obratů. Jejich obě alba jsou chytlavá a harmonicky nápaditá. Jsou to sympaťáci a skvělí muzikanti. Každému z vás doporučuji si na koncert Nedivoč zajít. Pokud jsem alespoň jednoho z vás přesvědčila, aby šel a pustil si do uší některou z výše zmíněných písní, splnilo to svůj účel. Kapele Nedivoč přeji více takových klubových koncertů (protože ty jim budou slušet nejvíc) a ještě více fanoušků, kteří jejich písně ocení.

Nedivoč
Malostranská Beseda, Praha
30. září 2023
Hodnocení: 89 %