Obrázek k článku „Ať to vydělá co nejvíc peněz!“ Příběh nejslavnější charitativní písně světa ožívá
| Tereza Stejskalová | Foto: Netflix

„Ať to vydělá co nejvíc peněz!“ Příběh nejslavnější charitativní písně světa ožívá

Jedna legendární noc, čtyřicet šest hudebních hvězd a několik menších katastrof… Jak v roce 1985 vznikala charitativní píseň We Are the World, prozradí nový dokument.

„Největší umělci své generace se sešli, aby zachránili lidské životy,“ vzpomíná Lionel Ritchie v novém dokumentu The Greatest Night in the Pop, který přiblíží zásadní okamžik hudební historie. Minulý týden vypustil Netflix do světa trailer k dokumentárnímu filmu Nejhvězdnější noc popu (v originále The Greatest Night in Pop) od režiséra Bao Nguyena. Chystaný snímek, který bude mít premiéru 29. ledna, divákům odkryje zákulisí vzniku slavné písně We Are the World, kterou v roce 1985 společně napsali Michael Jackson a Lionel Richie pro hladovějící Afriku.

Dokument nabídne nezveřejněné záběry z natáčení písně ve studiu Jima Hensona, ale mimo jiné i rozhovory s Brucem Springsteenem, Smokey Robinsonem, Cyndi Lauper, Kenny Logginsem a dalšími hvězdami, které se na vzniku slavného songu podílely.

V traileru Lionel Richie vysvětluje, že nápad na napsání písně nepřišel ani od něj, ani od Jacksona, ale od Harryho Belafonteho, který ho požádal, aby napsal skladbu, která vynese rekordní počet peněz, aby se mohla podílet na boji proti hladomoru v Africe. Výtěžek byl určen především Etiopii, která se v té době potýkala s extrémními suchy a následným hladomorem.

Několik týdnů po vydání zboural slavný singl všechny žebříčky světových hitparád a obsadil nejvyšší pozice. Ještě téhož roku obdržel dvě ceny Grammy Awards. Dokument by měl ukázat povahu spolupráce Michaela Jacksona a Lionela Richieho. I okolnosti natáčení s tehdejšími hvězdami hudební branže, jakož i nepříjemnosti, které musely řešit ve studiu.