Obrázek k článku Ostrá kritika Slavíků. Všichni v sále byli rukojmí. Janečku, omluvte se
| boi | Foto: Wikimedia Commons, koláž: Headliner

Ostrá kritika Slavíků. Všichni v sále byli rukojmí. Janečku, omluvte se

Přehnaná osobní prezentace nového majitele Slavíků Karla Janečka, jeho politické ambice a proslov v přímém přenosu, to vše strhnulo ostrou kritiku. Pravidla přenosu bude s právníky řešit i televize Nova.

Nejostřeji se na svém Facebooku vyjádřil Antonín Sebastian Milata z agentury RedHead music, která zastupuje Pokáče, Sebastiana, Voxela, Atmo Music a celou řadu dalších umělců. „Slavíci zaslouží bojkot celé scény. Pokud se pan Janeček a pořadatelé neomluví a nedospějí k sebereflexi, tak těmto cenám nepomůže ani 21 miliardářů. Howgh,“ ukončil svůj dlouhý statut, ve kterém miliardáři s politickými ambicemi vyčítá, že si vzal showbyznys jako rukojmí.

Karel Janeček byl také trnem v oku Tomáše Kluse, který už před časem ohlásil bojkot celé akce, protože jejím mediálním partnerem je Rádio Impuls. Nyní doplnil svůj druhý důvod, kterým jsou právě ambice známého matematika a miliardáře. „Odmítám kulturu v područí. Je to naduvěřitelné, ale kúpiť nelze všechno,“ napsal Tomáš Klus. A fotku Janečka a Babiše doplnil hastagy #promo #prokoho.

Průběh večera podle všeho nebyl v pořádku ani pro televizi Nova. „Zároveň se tímto pořadem potvrdil trend, který nabývá na intenzitě - kdy jedinec nebo společnost produkuje nebo vyrábí pořad, v jehož rámci prezentuje svoje politické či společenské názory,“ uvedla TV Nova na svém Twitteru a doplnila, že do budoucna hodlá hledat s právníky cestu, jak podobným excesům zabránit.

Glosa: Slavík jako dystopie říznutá devadesátkami. Starý dobrý svět zachrání Janeček