Obrázek k článku PREMIÉRA: Fast Food Orchestra ždímou život v nakažlivém singlu Pomeranč
| Šárka Hellerová | Foto: Jan Zhor

PREMIÉRA: Fast Food Orchestra ždímou život v nakažlivém singlu Pomeranč

Jsme tu jen na malý kafe, zpívá v novém singlu z připravované desky Bistro Snů skupina Fast Food Orchestra. Skladbu o pomíjivosti života a snaze prožívat ho naplno kapela označuje za invazivní a skutečně posluchači hrozí, že se mu její svižná a optimistická melodie bude často sama od sebe vracet do hlavy.

Není na co čekat, život netrvá věčně a nakonec po nás zbyde jen „v zemi kráter“. Je škoda si nechat to dobré protéct mezi prsty. Takové je poselství písně Pomeranč, jejíž text napsal zpěvák Fido. Hudbu kapela složila společně a i scénář a produkce klipu, kterému logicky vládne oranžová barva, je její práce.

„Scénář jsme konzultovali s Janem Zhorem, který klip natočil a sestříhal. Kromě kostýmu pro hlavního aktéra v roli pomeranče, za nímž stojí Zuzka Němcová, jsme připravili všechny další kostýmy, výzdobu, zajistili lokace. Všechny ty oranžové dekorace chodily ke mně domů, takže jsem měl doma oranžové království a na invazi jsem byl dokonale připravený,“ říká baskytarista Matěj.

Hlavní hrdina Pomeranč v klipu nejprve ve Stromovce bojuje s těmi, kdo ho chtějí vyždímat, sám ovšem omylem sklouzne do odšťavňovače... Následuje euforická jízda v klubu Futurum. „Měli jsme jasnou představu, jak by to mělo vypadat, a trochu jsme se báli, jestli se to povede. Ale nakonec jsme všichni spokojení a snad vás klip pobaví,“ doufá saxofonista Bořek.

Kapela aktuálně na album Bistro Snů dotáčí zpěvy. Deska vznikala v pražském Golden Hive Studiu a k finálního mixu směřuje do Rooftop Studia. Fast Food Orchestra se zároveň chystají na turné, které vyvrcholí 27. března v Lucerna Music Baru.