Obrázek k článku Taylor Swift je nejposlouchanější na planetě. Den po překvapivém vydání alba
| Petra Divoká | Foto: Universal Music

Taylor Swift je nejposlouchanější na planetě. Den po překvapivém vydání alba

S novou nahrávkou The Tortured Poets Department si americká zpěvačka připsala další rekord. Album na Spotify překonalo hranici 300 milionů streamů během prvního dne vydání. Stalo se tak nejstreamovanějším albem během 24 hodin v historii.

Taylor Swift navíc své fanoušky už dvě hodiny po původním vydání alba překvapila, když k nahrávce přidala dalších 15 skladeb. S The Tortured Poets Department se tak stalo fakticky dvojalbum.

Reakce kritiků a fanoušků na nahrávku jsou dle očekávání převážně pozitivní. Největší  pozornost přitáhla skladba Fortnight, na které spolupracovala s Post Malonem. I tento song zaznamenal rekord, když se na Spotify stal nejstreamovanější písní během jednoho dne. „Úchvatné... Tortured Poets má intimní zvuk jako desky Folklore a Evermore, ale s nánosem syntetického popového lesku z alba Midnights,“ napsal v recenzi časopis Rolling Stone, který albu udělil stoprocentní hodnocení.

Americká zpěvačka a skladatelka Taylor Swift je známa svou schopností psát texty, které rezonují s fanoušky, s nimiž si během kariéry plné rekordů vybudovala výjimečný vztah. V průběhu let se její hudební styl posunul od country k popu a elektronické hudbě, což jí umožnilo oslovit širší publikum. Během své kariéry získala mnoho prestižních ocenění, včetně Grammy, a stala se bez přehánění púopovým hlasem své generace. I proto, že  prostřednictvím svých písní často zkoumá témata jako je láska, zklamání a osobní růst. A několikarát dokázala, že se umí postavit zavedeným pravidlům v hudebním průmyslu. 

Taylor Swift se proslavila nejen svými rekordními alby, ale také řadou hitů, které definovaly popovou kulturu posledního desetiletí. Její píseň Shake It Off z alba 1989 se stala hymnou sebepřijetí, zatímco Blank Space nabídla ironický pohled na mediální obraz jejích vztahů. Další významné hity, jako Bad Blood a Look What You Made Me Do, ukázaly její schopnost transformovat osobní zážitky do dobře srozumitelných  hitů, které rezonují s posluchači po celém světě.

Swiftová nejen že dominuje hudebním žebříčkům, ale také na koncertních pódiích. Její turné Reputation Stadium Tour se stalo nejvýdělečnějším v historii Spojených států. Očekává se, že její nadcházející turné k albu The Tortured Poets Department přinese podobně obří úspěch.