Obrázek k článku Tom Morello v armádě lásky bojuje i v Srbsku, kde právě začíná festival Exit
| Šárka Hellerová | Foto: Travis Shinn

Tom Morello v armádě lásky bojuje i v Srbsku, kde právě začíná festival Exit

Další ročník srbského festivalu Exit startuje právě dnes, 10. července. Pětidenní akci ve středu rozehřeje například vycházející hvězda Baby Lasagna a vystoupení Sarseed Takeover věnované výročí narozenin Nikoly Tesly.

Ve čtvrtek, první plnohodnotný den festivalu, vystoupí americký rapper Gucci Mane či britský DJ Carl Cox. Festival, který se od roku 2000 koná ve středověké pevnosti v kulturním srdci Srbska ve městě Novi Sad, v dalších dnech přivítá kytaristu kapely Rage Against the Machine Toma Morella, který právě oznámil, že letos vystoupí i na Colours of Ostrava, kde nahradí Queens of the Stone Age, kteří museli kvůli zdravotním obtížím svého frontmana přerušit evropské turné. Tom Morello se postará o samotný vrchol akce.

Letos kromě sólových koncertů Tom Morello chystá vydání svého „prvního plnohodnotného sólového rockového alba“, na které již nyní láká singlem Soldier In The Army Of Love. Kromě největších hitů jeho kapely, kterou loni Ice-T uvedl do Rokenrolové síně slávy, tak zazní i jeho nová tvorba. Na svých koncertech zařazuje i nejrůznější covery, či písně své další skupiny Audioslave.

„Vůbec nejlepší způsob, jak si ho užít, je vnímat festival v duchu jeho názvu jako „exit“, únik z reality, když si potřebujete odpočinout a vytančit například veškerý stres,“ psala loni Liv Boková v reportáži ze Srbska. Letos to bude možné například i během koncertů interpretů jako jsou Black Eyed Peas, Bratři Cavalerovi (Sepultura) Rudimental, Alok, John Newman, The Exploited, Ofenbach či Dub FX. Českým zástupcem v žánrově pestrém programu je letos synthpopová skupina Lakeside X.