Obrázek k článku V máminých stopách. Dcera Madonny má za sebou festivalovou premiéru
| Petra Divoká | Foto: Profimedia

V máminých stopách. Dcera Madonny má za sebou festivalovou premiéru

Loni Lourdes Leon vydala první vlastní skladby, nyní je zazpívala na španělském hudebním festivalu. Vystoupení dle jejích slov mělo mít atmosféru uvolněné klubové party.

V sobotu 23. září vystoupila šestadvacetiletá zpěvačka, tanečnice a modelka na festivalu Brava Madrid, jehož headlinery byli Mika, Melanie C či Natasha Bedingfield. Pod svým uměleckým jménem Lolahol ve Španělsku se dvěma tanečnicemi a dýdžejem Lourdes Leon předvedla své první větší veřejné vystoupení, informuje magazín NME. Na sobě přitom měla červenou teplákovou soupravu, rozepnutá mikina toho moc neskrývala. Bylo zřejmé, že i v tomto směru kráčí v matčiných stopách. 

Svou první píseň Lock&Key vydala Lolahol loni, čtyřicet let poté, co vyšel debutový singl Madonny. Už o deset let dříve ovšem zpívala v matčině písni Superstar. Tu Madonna věnovala právě své dceři.

Podívejte se na záznam koncertu v Madridu

O rok dříve, než Lolahol překvapila prvním singlem, v rozhovoru pro časopis Interview vysvětlovala, že umí zpívat, ale hudba ji nezajímá. „Možná je to příliš blízko domovu,“ uvažovala s odkazem na kariéru matky. Zároveň ale uvedla, že jako modelka nechce být známá jen tím, jak vypadá. „Tancuji a mám velmi specifický smysl pro styl, chci všechny tyto své stránky zahrnout do svých projektů… Přeji si vytvořit svět, ve kterém mají modelky vlastní slovo k tomu, co dělají, a nejsou jen mlčenlivými ramínky na šaty. To je doba, do které v módním světě vstupujeme: Modelky coby osobnosti a umělkyně,“ přála si Lourdes a nakonec se rozhodla, že se zkusí vydat i muzikantskou cestou.

Po prvním singlu následovalo vydání skladby Love Me Still a v listopadu debutové EP nazvané GO. Nyní se umělkyně, která se stále nejčastěji pohybuje ve světě módy, konečně představila i naživo na pódiu. „Připravila jsem si vystoupení, které má ztělesnit zážitek tanečního světa, který vás potká, když jste na party a ponoříte se do klubové kultury. To se snažím přenést na pódium. Moje tanečnice se snaží svou choreografií vytvořit radostnou atmosféru a vše doprovází uvolněná a cool hudba,“ řekla zpěvačka španělskému Vogue.