Obrázek k článku VIDEO: Judas Priest v Panic Attack destilují esenci osmdesátkového metalu
| Jarda Konáš | Foto: Sony Music

VIDEO: Judas Priest v Panic Attack destilují esenci osmdesátkového metalu

Singl Panic Attack vydali Judas Priest symbolicky vloni v říjnu na pátek třináctého. Až teď jej však doplnili velkolepým klipem slibující velkou show. V březnu totiž vydají novou desku a 29. března s ní zavítají do Prahy.

Panic Attack je téměř esencí osmdesátkového stadionového metalu. Už z toho synťákového intra, jež postupně graduje s kytarami, běhá mráz po zádech! A stejně tak na atmosféře přidávají přes barevné filtry nasnímané záběry jak na střípky Kalifornie, tak samotného koncertu Judas Priest na festivalu Power Trip z loňského října.

Pak už se do toho kapela naplno opře a není pochyb: Judas Priest to valí dopředu jako zamlada. Tedy minimálně ve skladbě Panic Attack, na další poslech si musíme počkat až do 8. března, kdy album nazvané Invincible Shield vyjde.

Od vydání poslední desky Firepower uběhlo už šest let. Kapela se ovšem neflákala, práce na novince zahájila už zkraje roku 2020. Jenže k přestávce ji donutil, tak jako řadu dalších muzikantů, covid. Kytarista Richie Faulkner v rozhovoru pro Guitar World prohlásil, že chtěli desku dělat postaru, jako kapela najednou ve zkušebně i studiu. „To samozřejmě těch posledních osmnáct měsíců kvůli pandemii nešlo. Takže jsme měli hromadu napsaných písniček a materiálu, šlo jen o to se konečně moct potkat a začít na tom pracovat.“

Právě proto vyjde Invincible Shield až po takové době. Judas Priest nechtěli nic nahrávat na dálku a posílat si stopy přes cloud. Zkrátka metal tak, jak se dělal už ve svých dřevních dobách. Ze singlu Panic Attack je ten starý dobrý zvuk slyšet a díky videu se dá hádat, že i pražský koncert bude stát za to.