Obrázek k článku Wyfe s Lenny? Povedený romantický klip zaujme působivou atmosférou
| Vladimír Sejk, foto: Jonáš Hájek

Wyfe s Lenny? Povedený romantický klip zaujme působivou atmosférou

Máte rádi film 500 dní se Summer? Černobílou atmosféru funkcionalistických prostor? Máte rádi trochu temnější kytarový pop či znělé hluboké hlasy? Pokud odpovíte alespoň na pár otázek souhlasně, pusťte si nový klip kapely Wyfe Babylon, v němž hostuje Lenny.

A pokud ne tak si ho pusťte taky,  protože jeho atmosféra vás zcela jistě zaujme.

O pražské kapele Wyfe jsme psali v souvislosti s Rock For People Hope, kde nás zaujali svým setem. Už v rozhovoru, který na  festivalu vznikul, spoilovali, že chystají píseň s Lenny. Novinku Babylon si už nyní můžete poslechnout a také se podívat na velice povedený videoklip.

„Každý vydaný track pro nás hodně znamená a tenhle, tenhle nějak ještě víc než ty předtím“ píše skupina na svém Facebooku. „Spojení s Lenny bylo úplně přirozené. Vše do sebe zapadalo úplně samo, Lenka je ohromná profesionálka a ve studiu byla skvělá. Je opravdu inspirativní člověk a myslím, že atmosféře naší kapely dodala zase nový, krásný a hluboký rozměr,” říká o spolupráci kytarista a producent kapely Wyfe Martyn Starý.

 Videoklip, který se natáčel v působivých prostorách Volmanovy Vily v Čelákovicích režíroval Marek Jarkovský, jehož tvorbu jste v hudebním světě mohli zaregistrovat například v klipech Paulieho Garanda.  Babylon je laděný do černé a bílé s žlutými titulky jako všechny ostatní klipy kapely. A píseň samotná je vlastně také pro kapelu svým způsobem typická. Promítá se do ní téma vztahů a hudebně odkazuje k žánru post-punk jako předchozí skladby.

Píseň Babylon a další písně Wyfe si budete moci poslechnout naživo 6. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Kapela tam pokřtí svou desku Good Times. Jak jsme zmínili, živé provedení skladeb opravdu stojí za to a koncert byste si neměli nechat ujít.

Čtěte náš letní rozhovor s Wyfe

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.