Obrázek k článku Vypsaná fiXa a Hentai Corporation pokřtili tištěný Headliner 100
| Jarda Konáš | Foto: Marek Reinoha

Vypsaná fiXa a Hentai Corporation pokřtili tištěný Headliner 100

Večírek v Malostranské besedě atmosférou připomínal rozjetý koncert i setkání přátel. Děkujeme, že jste tam byli s námi.

Sto vydaných čísel, to si zaslouží oslavu! A tak jsme při té příležitosti připravili už druhý tištěný Headliner. V tom prvním jste si mohli přečíst výběr nejzajímavějších článků vydaných během prvních pěti let existence časopisu, druhá právě vydaná kniha na první přímo navazuje a mapuje to nejlepší vydané od března 2019 až do stého čísla, tedy do letošního června.

Křest publikace proběhl už tradičně v „domácím“ prostředí Malostranské besedy. Nejprve zaplněný sál rozhopsala Vypsaná fiXa, jejíž písničky měl evidentně naposlouchané skoro každý v publiku. A závěr večera patřil Hentai Corporation. Ti si euforii diváků rovnou pojistili tím, že mezi nimi nechali kolovat flašku. No nemilujte je!

Frontmani obou kapel, Márdi a Radek Škarohlíd, uprostřed akce spolu s vydavatelem Dany Stejskalem a šéfredaktorem Honzou Vedralem tištěnou bestofku pokřtili. Svým způsobem šlo o symbolický moment uzavření kruhu. Pamětníci si totiž možná vzpomenou, že Vypsaná fiXa hrála na křtu úplně prvního čísla Headlineru a Hentai Corporation byli dokonce vůbec první kapelou na obálce časopisu. Byť šlo o nulté číslo, na kterém jsme si tehdy zkoušeli technické možnosti a nedostalo se mezi čtenáře. O to dojemnější setkání to v Malostranské besedě bylo, neboť obě kapely s námi dokráčely od samého začátku až k tomu stému číslu.

Když muzika dohrála, večer ani zdaleka neskončil. Naopak. Protože na akci dorazila řada podporovatelů a čtenářů Headlineru, změnila se atmosféra z rozjetého koncertu na přátelské setkání, kde se vesele konverzovalo dlouho přes půlnoc. Třeba si to zase někdy zopakujeme u křtu třetí bestofky. Kdo ví?