Obrázek k článku Vyrazí Bon Jovi na turné v původní sestavě? Richie Sambora doufá v návrat
| Šárka Hellerová | Foto: Profimedia

Vyrazí Bon Jovi na turné v původní sestavě? Richie Sambora doufá v návrat

Po deseti letech by Bon Jovi mohli opět vyrazit na turné s kytaristou Richiem Samborou. On sám o tom hovořil v nedávném rozhovoru pro britskou rozhlasovou stanici Absolute Radio. Naděje na jeho návrat sílí v roce čtyřicátého výročí kapely.

Sambora, který Bon Jovi opustil před deseti lety a naposledy s nimi vystoupil při uvedení skupiny do Rokenrolové síně slávy, se možném návratu zmiňoval již koncem loňského roku. Nyní potvrdil, že je s kolegy z kapely v kontaktu a o jeho opětovném připojení ke kapele diskutují. „Mluvíme o tom. Nemyslím, že v současné době existuje nějaký důvod, aby se to nestalo,“ odpověděl kytarista na otázku, zda s kapelou plánuje turné či album.

Ačkoliv Sambora připustil, že doufá, že by se mohl k Bon Jovi opět připojit, není jasné, kdy by k tomu mohlo dojít. „Jon (Bon Jovi) měl teď občas těžkosti s hlasem a potřeboval si vzít oddech,“ nechal se slyšet. „Nevím, kdy si dá hlas dohromady a kdy se to (opětovné spojení se Samborou) stane, ale musíme vyrazit a udělat to pro fanoušky. Cítím závazek,“ řekl s tím, že je privilegium živit se tím, co miluje.

V nedávném rozhovoru kytarista také připomněl, že se v minulosti podílel na psaní písniček Bon Jovi a uvedl, že by Jon byl blázen, kdyby ho k tvorbě opět nepřizval. „Lidé si myslí, že jsem přispěl pouze kytarovými party a tak podobně. Ale songwriting je konceptuální záležitost. Musíte mít koncept. Je to příběh. A někdy se objeví díky tomu, že pozorujete svět za oknem, ale často je z vašeho vlastního života. A po většinu času v Bon Jovi byl můj život daleko barevnější než životy všech ostatních v kapele,“ vzpomínal Richie Sambora.

„Děkuji vám všem za to, že Bon Jovi celých čtyřicet let podporujete. Na čtyřicáté výročí se chystá hodně věcí, tak se na to připravte,“ poděkoval kytarista fanouškům, kteří se tedy snad mohou těšit na to, že svou oblíbenou kapelu opět uvidí téměř v původní sestavě. Baskytarista Alec John Such, který s Bon Jovi hrál do roku 1994, se už nevrátí. Loni zemřel.