Obrázek k článku Josef Buchta: S Vojtou Dykem to skončilo mailem. B-Side Band začíná od znovu
| Honza Vedral | Foto: Tino Kratochvil

Josef Buchta: S Vojtou Dykem to skončilo mailem. B-Side Band začíná od znovu

Deset let si budovali jméno s Vojtou Dykem, ale první autorské album natočil brněnský B-Side Band bez něj. "S Vojtou jsme se tisíckrát domluvili, že tu desku uděláme, písničky byly hotové dva roky, ale nikdy k tomu nedošlo," vypráví v otevřeném rozhovoru s Honzou Vedralem kapelník Josef Buchta.

"Je mi to líto. Vojtu mám pořád rád, udělali jsme spolu spoustu skvělých věcí. Dotáhli jsme to až ke třem vyprodaným největším halám. Proto si myslím, že je škoda, že to vyšumělo tímhle způsobem," vypráví. Přestože o konci se dozvěděl dva dny před plánovaným zveřejněním turné, které mělo čítat na padesát koncertů, emailovou zprávou, mluví bez větší hořkosti.

Domluvené koncerty zrušil a s B-Side Bandem se rozhodli vysněné autorské album natočit i nazpívat vlastními silami. Dostalo název Tam a zpět a sklízí pochvalné recenze. Kapela ho pokřtí v půlce dubna na hend pěti koncertech v domovském Metro Music Baru a turné zakončí 22.11. v pražských Kasárnách Karlín.

V podcastu byla řeč o tom, co všechno změny na pozici zpěváka pro B-Side Band znamenají, o historii bigbandu, který funguje jako kapela, i o festivalu Groove Brno, který vyrostl ve vyhledávanou akci pro milovníky funku a spřízněných žánrů.

Znamená to tedy, že je spolupráci s Vojtou Dykem úplný konec? "Věřím, že si za dva roky sednem na kafe a řeknem si: Panebože, to jsme byli lulani..." říká se smíchem "velký brněnský šéf" Josef Buchta.