Obrázek k článku Lenny: Až zase vylezeme na stage, tak se asi hromadně rozbrečíme
| Vojtěch Tkáč

Lenny: Až zase vylezeme na stage, tak se asi hromadně rozbrečíme

V druhém pokračování podcastu Pražská hudba rekapituluje rok 2020 zpěvačka Lenny. Jaké je to vydat desku a nesmět hrát? A jaké jsou její vize hudební krize? Poslechněte si rozhovor Vojtěcha Tkáče.

Tentokrát jsme se v podcastu Pražská hudba vydali na českou pobočku vydavatelství Universal Music, abychom si popovídali se zpěvačkou a několikanásobnou držitelkou ceny Anděl Lenny. Na konci první koronavirové vlny představila své druhé řadové album Werid & Wonderful. Byla to první "velká" tuzemská deska, která v paralyzované době vyšla. Lenny původně plánovala turné v čele s křtem v O2 universum. To vše a mnohem víc nakonec musela ze zřejmých důvodů odložit. Zkomplikovala se jí tak i ambice novou tvorbu ještě výrazněji dostat do zahraničí, tak jako se jí to povedlo s debutovou deskou Hearts.

V nové sérii podcastů Pražská hudba s podtitulem "vize hudební krize" vám hudební časopis Headliner přináší konkrétní příběhy umělců, promotérů, provozovatelů klubů, zástupců technických profesí či producentů, kteří v roce 2020 přišli kvůli koronaviru o práci a museli se přizpůsobit nové situaci. Nemluvíme s nimi jen o problémech, kterými pražská hudební kultura v těžké době prochází. Ale taky o řešeních, abychom zjistili, jaké změny hudební scénu v nadcházejících měsících možná ještě čekají.

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.