Obrázek k článku Matěj Ruppert: Roman Holý nemá odpad. Jeho sólovka bude dokonalá
| Honza Vedral | Foto: Facebook Monkey Business

Matěj Ruppert: Roman Holý nemá odpad. Jeho sólovka bude dokonalá

Svoboda ve výprodeji, s Deep Purple proti drogám, prezident sprosťák, první stream Monkey Business a Matějova sbírka boomboxů. Poslouchejte nový podcast Headliner CZ.

Dnešní podcast bude trochu funky, protože jsem se vypravil do pingpongárny za Matějem Ruppertem. Sice jsme nestihli vytáhnout pálky, rozložit stůl, natož napnout síťku, ale zato  jsme se zasekli u jeho opečovávané sbírky boomboxů, které testuje kazetou od své oblíbené kapely Yes. 

I když desáté album Monkey Business se jmenuje Freedom On Sale a společnosti i politiky má Matěj plnou hlavu až po zuby, bavili jsme se hlavně o hudbě. Probrali jsme setkání s legendami jako Glen Hughes z Deep Purple, jaký je nesmysl, mít v hudbě předsudky. I chystaný streamovaný koncert Monkey Business.

„Glen Hughes mě nabádal, ať se hlavně vyhnu drogám, že 99 procent jeho kamarádů umřelo v osmadvaceti v blitkách,“ vzpomíná Matěj na období desky Kiss Me On My Ego. Zabrousili jsme i do politiky. „Prezident republiky mi dává bianco šek, abych o něm mluvil sprostě. Já to ale neudělám, protože jsem slušně vychovanej člověk,“ říká Matěj a vysvětluje, o co doopravdy šlo v kontroverzním klipu k Do It! (If You Don´t Have Any Children), který režíroval. 

Kde se vzaly kostýmy sešité z americké a ruské vlajky ozdobené Pfizerem a Sputnikem? Kdo má nejlepší profil na celém Instagramu? A jaká bude chystaná sólová deska Romana Holého?

Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na SpotifyApple PodcastsAnchor.fm a v dalších servisech. 

Další podcasty Headliner CZ: