Obrázek k článku Richard Krajčo: I to, že jsme se s Karlem neměli rádi, mělo svůj smysl
| Honza Vedral, Foto: Petr Hrubeš (Universal Music)

Richard Krajčo: I to, že jsme se s Karlem neměli rádi, mělo svůj smysl

Kapela Kryštof vydá 8. října osmou desku nazvanou Halywůd, která překvapí svým tanečním charakterem a soundem, jenž evokuje 80. léta. „Podle mojí ženy je to největší změna, kterou jste kdy udělali,“ říká Richard Krajčo o chystané nahrávce v podcastu Headliner CZ s Honzou Vedralem.

„Co si budeme povídat, první hudba, kterou jsem zaznamenal byl Hurikán Dalibora Jandy. To byla první deska, kterou jsem dostal od rodičů. A pak Michal David. Ten sound osmdesátých let byl u nás zajetý. A teď to ve mně vybublalo,“ rekapituluje Richard část inspirací, které se na nové desce také podepsaly, třeba v písni s expresivním názvem Vohul basy. „Otisk osmdesátek jsme měli už na Srcebeatu, ale neponořili jsme se do toho tolik jako teď.“

Řeč byla také o oslavné písni pro Milana Baroše, která si začala žít vlastním životem, dětech na instagramu či, prdění do hrnce na Tik Toku. A také o překvapivé spolupráci s Karlem Gottem, se kterým si mnoho let nemohli přijít na jméno. „My jsme se na sebe s Karlem naštvali navzájem,“ vzpomíná Richard Krajčo na pošťuchování na Andělech i Slavících a jak mu Gott začal na turné posílat výsměšné telegramy. A popisuje i jejich smíření, jež se nejprve otisklo v písni Vánoční, která nové album Kryštof uzavírá. „I to, že jsme se s Karlem neměli rádi, mělo svůj smysl,“ myslí si Richard Krajčo.  

Podcast Headliner CZ můžete poslouchat na Spotify, Apple Podcasts, Anchor.fm a v dalších servisech. 

Celý příběh nové desky Halywůd od Kryštof pro vás chystáme v říjnovém vydání časopisu Headliner. 

Používáme cookies abychom Vám umožnili lepší procházení stránkou. Pro více informací si přečtěte Co jsou Cookies. Pokud budete pokračovat v procházení stránek, vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.