Obrázek k článku Britney Spears letos odhalí v knize všechno. Vydavatel zaplatil rekordní sumu
| Šárka Hellerová | Foto: RCA Reords

Britney Spears letos odhalí v knize všechno. Vydavatel zaplatil rekordní sumu

Britney Spears se necelé dva roky poté, co soud rozhodl o ukončení opatrovnictví, které dávalo jejímu otci moc rozhodovat o jejím životě, podělí o svůj příběh. V říjnu vydá memoáry, ve kterých nabídne vlastní pohled nejen na oněch třináct let, kdy o sobě nemohla svobodně rozhodovat.

Dlouho očekávaná kniha se bude jmenovat The Woman In Me, tedy Žena ve mně. Název odkazuje na písničku I’m Not a Girl, Not Yet a Woman z roku 2001, v níž zpívá o hledání svého ženství.

Popová hvězda, která se proslavila ještě jako náctiletá na konci devadesátých let albem ...Baby One More Time, v posledních letech odmítala žádosti o rozhovory, aby mohla vyprávět po svém. Jak se píše v upoutávce, kterou zveřejnila na svých sociálních sítích: „Už se to blíží, můj příběh, podle mých vlastních podmínek… Konečně. Jste připraveni?“ Jak moc se Britney Spears v knize takříkajíc odhalí, se teprve ukáže, ale stručný teaser ukazuje černobílý obal knihy, na kterém je odhalená do půl těla.

Ve středu 12. července také sdílela video vzkaz, ve němž fanouškům vzkazuje, že aby knihu dokončila, potřebovala hodně terapií.

„V červnu roku 2021 naslouchal celý svět výpovědi Britney Spears u soudu. Sdílela svůj hlas, svou pravdu a mělo to nepopiratelný dopad – změnila směr, kterým se ubíral její život i život nespočtu dalších lidí. The Woman In Me poprvé odhaluje její neuvěřitelnou cestu – a vnitřní sílu jedné z historicky největších popových umělkyň. Průkopnická kniha Britney Spears, napsaná s pozoruhodnou upřímností a vtipem, osvětluje stálou sílu hudby a lásky – a toho, jak je důležité, aby žena konečně vyprávěla vlastní příběh, podle vlastních podmínek,“ píše se v anotaci na knihu na stránkách vydavatelství Simon & Schuster, které mezi ostatními vydavatelstvími vyhrálo souboj o možnost tuto knihu vydat.

Když byly plánované memoáry poprvé oznámeny, magazín Variety informoval o tom, že za ně společnost zaplatila rekordní sumu a psala o částce až 15 milionů dolarů.

Zpěvačka by se podle Variety měla s čtenáři podělit o reflexi opatrovnictví, které jí bylo uděleno v roce 2007, ale také vzpomínat na raketový vzestup ke slávě a promluvit o vztazích se svou rodinou.

Od roku 2021, kdy soud opatrovnictví zrušil, na sebe zpěvačka upozornila především společnou skladbou s Eltonem Johnem. Ten ji přizval do nové verze své písně Tiny Dancer, která vyšla pod názvem Hold Me Closer. Zvěsti o tom, že zpěvačka bude jedním z hostů, které Johna doprovodí na jeho vystoupení na festivalu Glastonbury, se nepotvrdily.