Obrázek k článku Českou hitparádu smetl Calin s albem Popstar, v rádiích vládne Meky Žbirka
| Honza Vedral | Foto: Warner Music

Českou hitparádu smetl Calin s albem Popstar, v rádiích vládne Meky Žbirka

Brněnský zpěvák a rapper dostál názvu svého druhého alba. Jeho deska Popstar startujte na čele tuzemské hitparády. Zároveň jí patří prvních devět míst v žebříčku nejúspěšnějších digitálních tracků.

Calin potvrzuje svou sílící pozici na tuzemské hudební scéně. Jeho nové album je tanečně laděné a všechny skladby, které z něj postupně uvolňoval, se dostávaly do trendů na Youtube i Spotify. Singl Praha / Vídeň nasadila i některá rádia, ve kterých to mají zástupci tuzemské hiphopové scény zatím pořád těžké. 

Právě Calin by mohl být tím kdo „to“ zlomí. K propagaci alba umně využívá trendy a sociální sítě. Skladba Nad ránem, která je dle IFPI aktuálně vůbec nejúspěšnější písní v digitálním žebříčku, se stala hitem ještě dříve, než se celá objevila ve streamingových službách. A to jen na základě ukázky, kterou Calin několik týdnům před vydáním alba zveřejnil na TikToku. 

Zajímavý „pohyb“ zažívají i samotná rádia. Nejhranější domácí písní týdne se stal singl Nejsi sám z chystaného alba Mekyho Žbirky Posledné veci. Jeho základy Žbirka stihnul nahrát ještě před svým odchodem, samotná píseň je netradičním duetem se synem Davidem. Právě ten celou nahrávku dokončuje, mimo jiné i v londýnských studiích Konk, která patří Ray Daviesovi z The Kinks.  

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Headliner (@headliner_cz)

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Headliner (@headliner_cz)