Obrázek k článku VIDEO: Amy Winehouse ožije v novém filmu od režisérky Padesáti odstínů šedi
| Jarda Konáš | Foto: StudioCanal

VIDEO: Amy Winehouse ožije v novém filmu od režisérky Padesáti odstínů šedi

Celovečerní hraný film o životě předčasně zesnulé zpěvačky bude mít premiéru na jaře. Slibuje jiný zážitek než dokument Amy.

Není toho moc, trailer má jen něco málo přes minutu, ale dá se z něj vyčíst hodně. Back to Black bude vyprávět o vzestupu ke slávě, marném boji s bulvárem, složitém vztahu a později manželství s Blake Fielder-Civilem i niterních myšlenkách a démonech britské hvězdy, jejíž život skončil předčasně ve věku sedmadvaceti let.

Produkční společnost StudioCanal se už dřív pochlubila, že oproti dokumentárnímu snímku Amy má navrch v jedné věci – požehnání od Mitche Winehouse, otce zpěvačky, který dodnes spravuje její pozůstalost a z dokumentu Amy byl tak rozčarovaný, že si na něj svého času stěžoval v britských médiích.

Hraný film Back to Black režíruje Sam Taylor-Johnson. Ta debutovala už filmem Nowhere Boy o Johnu Lennonovi, proslavila se však coby režisérka filmové adaptace románového hitu Padesát odstínů šedi. Hlavní role se chopila prozatím ne moc známá Marisa Abela, nejznámějším hercem snímku je Eddie Marsan v roli Mitche Winehouse. Ten si zahrál například ve filmech Sherlock Holmes, Deadpool 2 nebo Gangy New Yorku.

Britská premiéra Back to Black je naplánovaná na 12. dubna, do amerických kin půjde film o měsíc později.