Obrázek k článku Frontman Queens of the Stone Age bojuje s rakovinou. Podstoupil operaci
| Šárka Hellerová | Foto: Andreas Neumann

Frontman Queens of the Stone Age bojuje s rakovinou. Podstoupil operaci

Zpěvák a kytarista Josh Homme z americké rockové kapely Queens of the Stone Age v rozhovoru pro magazín Revolver prozradil, že mu loni byla diagnostikována rakovina a podstoupil operaci, která dopadla úspěšně.

Stále se ale prý léčí, nechal se hudebník slyšet bez dalších detailů ohledně diagnózy. V konverzaci, jíž Homme s novinářem Stevem Applefordem vedl u sebe doma v Malibu u příležitosti vydání alba In Times New Roman..., uvedl, že je nesmírně vděčný, že se z nemoci dostane.

Nové album kapely začalo vznikat v roce 2021 a světlo světa spatřilo nyní v červnu. Pro Joshe bylo jeho nahrávání podporou v těžkých časech. „Nemám nic proti terapii. Ale prostě na ní nechodím, protože místo toho hraji hudbu. V posledních letech jsem to mnohokrát absolvoval, ale nakonec jsem porozuměl, jak postupovat a posouvat se vpřed skrze vlastní náboženství – muziku,“ vysvětloval Homme.

„Nikdy neříkám, že už to nemůže být horší. Nikdy to neříkám a ani bych to neradil. Ale říkám, že se to může zlepšit,“ řekl zpěvák ke svému zdravotnímu stavu. „Rakovina je jen třešnička na dortu zajímavého období, víš? Jsem nesmírně vděčný, že se z toho dostanu a budu se za tím ohlížet jako za něčím, co bylo v prdeli, ale díky tomu jsem se zlepšil. Jsem v pohodě. Je spousta věcí, které chci dělat. A je spousta lidí, se kterými je chci dělat,“ cituje novinář dnes již padesátiletého zpěváka a popisuje, že občas je na něm vidět bolest. Ono „zajímavé období“ kromě globální pandemie přineslo i velmi osobní ztráty – smrt hudebníkových přátel jako byli Mark Lanegan a Taylor Hawkins. Kromě toho se Homme rozvedl s australskou zpěvačkou Brody Dale, s kterou se soudí o opatrovnictví dětí.

V červnu a červenci čekají Queens of the Stone Age evropské festivaly, včetně britského Glastonbury. V druhé polovině léta se rockeři vrátí do Spojených států, aby se na starý kontinent přesunuli zase na podzimní turné. Koncertů fanoušky nečeká málo, přesto jich není tolik, jako byli v minulosti zvyklí. „Věci se pro mě trochu změnily. Ať jedu pryč na jakkoliv dlouhou dobu, potřebuji se pak na minimálně stejnou dobu vrátit domů,“ uznal Homme s tím, že koncerty jsou nyní na seznamu priorit za rodinou a nahráváním až třetí. Na turné s sebou v létě proto vezme své tři děti. „Cestování vám ukáže, že svět je kouzelné místo. Miluji objevování. A nechci to dělat sám.“