Obrázek k článku „Parodie a ostuda.“  Zpěvák Metalliky se zlobí, že Rock'n'rollová síň slávy opomíjí Lemmyho
| Lukáš Rešl | Foto: Profimedia, Jan Nožička, Koláž Šárka Hellerová

„Parodie a ostuda.“ Zpěvák Metalliky se zlobí, že Rock'n'rollová síň slávy opomíjí Lemmyho

James Hetfield se obořil na Rock'n'rollovou síň slávy za to, že do ní doposud nebyl uveden Lemmy Kilmister. Situaci označil za ostudnou. Pokračuje tak v uctívání památky kolegy, který před devíti lety zemřel.

Svůj hněv dal Hetfield najevo v podcastu The Metallica Report. Stalo se tak v průběhu debaty ohledně jeho nového tetování, kterým vzdal poctu Lemmymu Kilmisterovi, legendárnímu panu Motörhead. Ono tetování si totiž nechal zhotovit inkoustem smíchaným s Kilmisterovým popelem.

„Dostal jsem Lemmyho popel a malou stříbrnou kulku, zpracovanou jako náhrdelník,“ vysvětlil Hetfield předtím, než začal své tetování na prostředníčku pravé ruky popisovat. „Je to železný kříž a pikové eso. Takže je Lemmy pořád se mnou a skrze mě může f*kovat tenhle svět. Je to připomínka toho, jakou byl v mém životě inspirací v tom, co v životě dělat, co nedělat.“

Není žádným tajemstvím, že Hetfielda s Kilmisterem pojilo přátelství. Metallica si s Lemmym dokonce v minulosti několikrát na pódiu zahrála pár písniček. Zpěvák Metalliky dále poznamenal, že mu nápad s novým tetováním poskytl způsob, jak Lemmymu vzdát úctu. Toto gesto navíc srovnal s faktem, že hlava Motörhead dodnes nebyla uvedena v Rock'n'rollové síni slávy.

„Stále mě to štve… Člověk, který nejvíce žil rock'n'roll na této planetě, není v Rock'n'rollové síni slávy… je to parodie, ostuda,“ prohlásil Hetfield a pokračoval: „Je to v podstatě tak trochu neúcta k rock'n'rollu. Takže tímhle (tetováním) mu vzdávám hold,“ zakončil Hetfield, jehož Metallica se do prestižní společnosti síně slávy dostala v roce 2009.

Společné vystoupení Metalliky a Lemmyho Kilmistera.

Ozzy se přidává

Navzdory legendárnímu statusu Motörhead a kultu kolem Lemmyho osobnosti, skutečně britský rodák nikdy nebyl do poměrně prestižní Rock'n'rollové síni slávy uveden. Jeho kapela do ní navíc byla nominována pouze jednou, a to v roce 2020.

Oproti tomu byl začátkem tohoto roku Ozzy Osbourne uveden již podruhé,  jako sólový interpret. A právě Ozzy se na adresu Motörhead rovněž nedávno vyjádřil v rozhovoru pro magazín Rolling Stone. „Motörhead by tam měli být. Podle mého názoru byl Lemmy Kilmister největší metalista,“ trval na svém Osbourne.

„Žil blues, pervitinem a sladovým pivem. A byl to můj drahý přítel. Opravdu mi chybí.“ A dále Ozzy pokračoval: „Na Lemmym se mi líbilo, že mu bylo úplně jedno, kdo jste. Když jste se ho na něco zeptali, řekl vám, co si myslí. Když jste se ho zeptali, co si myslí o nějaké písničce, řekl vám klidně: „Je to sr*čka“. Načež dodal: „Když se ti nelíbí moje odpověď, tak mi nepokládej otázku.“

Zda se v budoucnu skutečně dočkáme Lemmyho a jeho kapely v Rock'n'rollové síni slávy, je ve hvězdách. Osobnosti rockové a metalové scény však po tomto uvedení hlasitě volají.