Obrázek k článku GLOSA: Pořádný rokenrol. Jack Black se převlékl za Britney Spears a svůdně tančí
| Jarda Konáš | Foto: Pavla Hartmanová, Randee St. Nicolas, koláž: Headliner

GLOSA: Pořádný rokenrol. Jack Black se převlékl za Britney Spears a svůdně tančí

Někdy stačí fakt málo. Konkrétně minuta a půl. A posluchači předáte mnohem víc, než se snaží kdekdo s celou deskou. Řeč je o novém singlu Tenacious D k filmu Kung Fu Panda 4, který zní povědomě.

Dělat humor v muzice, to je těžká disciplína. Velmi snadno totiž sklouznete k trapnosti, člověk skoro cítí stud za to, že se chtěl pobavit přitroublou písničkou. O to víc pak nad ostatními ční umělci, kteří to dokáží s elegancí, důstojností, bez tlaku na pilu a ještě se u toho sami baví. Území, které v tomto ohledu v angloamerickém šoubyznysu kdysi vykolíkoval Weird al Yankovic, dnes patří Tenacious D, o tom není pochyb. Nejen jejich původní hudba, ale i covery jsou vtipné, skvěle podané a ještě se zavrtají do uší bez vnucování.

Tentokrát si vzali do parády ...Baby One More Time od Britney Spears. Osekali to na samou kost, jejich verze má minutu a půl. Sloka, refrén, finální gradace a nazdar. Ale ono to stačí. V tom je umění humoru – neprotahovat vtip, nevynucovat si u publika další potlesk, zkrátka to tam poslat, poklonit se a jít. Tenacious D právě toto umění za ty roky v branži dokázali vypiplat k dokonalosti, a nyní jsou tak v pozici, kdy můžou vydat prakticky cokoliv a bude to stát za pozornost.

Určitou uvolněnost a radost z prostého pobavení se teď a tady umocňuje i klip, v němž se střídají záběry z premiéry filmu Kung Fu Panda 4 (na jehož soundtrack cover vznikl). Kyle Gass a Jack Black se baví na červeném koberci, tančí, objímají se s dalšími herci, blbnou před fanoušky...co chtít pro dokreslení minutu a půl dlouhé písně, jejímž záměrem je vykouzlit úsměv na rtech posluchače, víc? Tajtrlíkování a hudba jdou zkrátka dohromady, jen se to musí umět. A Tenacious D to zvládají na výbornou.