Obrázek k článku „Mám vás všechny rád,“ vzkazuje František Zeman v humorné písni o lásce
| Petra Divoká | Foto: Jana Kupčáková

„Mám vás všechny rád,“ vzkazuje František Zeman v humorné písni o lásce

Ani ne rok po vydání svého prvního alba Otevřená srdce přichází František Zeman s novou písní Děvčata. Důležitým dovětkem refrénu, v němž se zpěvák, jenž debutoval těsně před padesátými narozeninami, vyznává z lásky k ženám, je „nechám si o vás jenom zdát.“

„Po hudební stránce úplně přeskakuje začátečnickou fázi a přichází na scénu jako hotový interpret mající jasno v tom, co a pro koho chce hrát,“ napsal o debutu Františka Zemana Josef Vlček, který prvotinu připodobnil k líbivému poprocku Jana Kalouska nebo Martina Maxy – tradici balancující na hranici rádiového popu a tancovačky. A v těchto vodách se pohybuje i aktuální singl, v němž zpěvák s notnou dávkou nadsázky vzpomíná z pozice šťastně ženatého muže na dávné lásky a úlety. „Myslím, že ve všech vztazích je trocha nadhledu a schopnosti dělat i ze sebe legraci potřeba,“ říká Zeman k písni.

Stejně jako v případě svých prvních skladeb se František Zeman obklopil pečlivě vybraným týmem. Hudba je dílem Tomáše Strnada, s nímž Zeman napsal i text. Setkání s Strnadem ho k vlastním písničkám ostatně nasměrovalo. „Máme podobný životní příběh, jsme ve stejném věku a v podobné životní situaci. Hodně mi to sedí. Seznámili jsme se před pár lety, a když viděl, že rád brnkám na kytaru a baví mě používat hlas, přinesl mi písničku,“ vysvětloval muzikatn v rozhovoru pro Headliner. 

O produkci skladby se postaral Dalibor Cidlinský jr., kterého v klipu uvidíte hrát na banjo. Na kytary v písni hraje Josef Štěpánek, na baskytaru Jan Cidlinský. „Role interpreta je samozřejmě důležitá, protože nakonec to je on, kdo do písně dává emoci. Stejně ale myslím, že tvoří tak pět procent z úspěchu díla. Jsem jen minoritní autor, na nic nehraji, jen využívám, že mi pánbůh dal nějakou barvu hlasu, se kterou jsem se trochu naučil pracovat. Lidé, kteří jsou za mnou, mají mnohem větší zásluhu,“ pochvaloval si své spolupracovníky František Zeman v době vydání alba Otevřená srdce.

Zážitek, jako když řídíš bagr. Seznamte se s Františkem Zemanem v našem loňském rozhovoru