Obrázek k článku Myslíš, že jsem sexy, zeptá se opět Rod Stewart v Praze
| Šárka Hellerová | Foto: Penny Lancaster

Myslíš, že jsem sexy, zeptá se opět Rod Stewart v Praze

Rod Stewart se po téměř osmi letech vrátí do České republiky. Své největší hity zazpívá 3. července 2024 v pražské O2 areně.

Naposledy hrál Stewart v Praze krátce poté, co ho princ William v roce 2016 pasoval na rytíře za zásluhy v oblasti hudby a charity. Během slavnostního dne spolu tito dva Britové vtipkovali, že koncertování je pro hudebníka nejen radost, ale i nutnost – má přece osm dětí. V pozdějších rozhovorech zpěvák uváděl na pravou míru, že není zcela pravda, že by se do koncertů neustále hrnul proto, aby své potomky zaopatřil.

Pražské vystoupení v roce 2016 začalo zvolna, ale s písní Can`t Stop Me Now nabralo grády. Poté už se Sir Rod Stewart nezastavil – večer gradoval skladbou Stay With Me od kapely The Faces, během níž dnes osmasedmdesátiletý hudebník energicky čutal do fotbalových míčů a posílal je do nadšeného publika. Závěrečná Da Ya Think I`m Sexy už měla atmosféru zcela rozjeté a povedené retro diskotéky, za níž lidé přišli. 

V roce 2019 Rod Stewart vydal album svých hitů nazpívaných s filharmonií

Když padla zmínka o kapele The Faces, kde se Stewart na pár let potkal s Ronniem Woodem z Rolling Stones a společně na začátku sedmdesátých let vysolili čtyři alba, připomeňme, že se její žijící členové před dvěma lety setkali ve studiu. Rod Stewart, kytarista Ronnie Wood a bubeník Kenney Jones spolu nahrávali nové písně poprvé od roku 1973 a Jones tehdy hovořil o čtrnácti nových kouscích, hostech a chuti odehrát několik koncertů v arénách. Zatím se jich fanoušci nedočkali. Zatímco The Faces se pomalu probouzí, samotný Rod Stewart v aktivitě neustává – letos již jeho turné zavítalo na několik kontinentů – od Austrálie, přes Severní Ameriku po Evropu, vystoupil i na květnové poctě Jeffu Beckovi v Royal Albert Hall. Před dvěma lety vydal své třicáté druhé album The Tears of Hercules.

Pocta Jeffu Beckovi v Royal Albert Hall

Do Prahy Stewart přijede v rámci turné Global Hits a o hity samozřejmě v případě tohoto člena Rokenrolové síně slávy, který byl patnáctkrát nominován na Grammy a jednou ji vyhrál, nemůže být nouze. Fanoušci se mohou těšit na všechny klasiky jako jsou Maggie May, Da Ya Think I'm Sexy, I Don't Want To Talk About It, Tonight's The Night a další.