Obrázek k článku „Noční můra. Podvedla nás.“ Madonna čelí žalobě za pozdní příchod na koncert
| Lukáš Rešl | Foto: Profimedia

„Noční můra. Podvedla nás.“ Madonna čelí žalobě za pozdní příchod na koncert

Za tři vstupenky zaplatili v přepočtu přes 40 tisíc korun. Teď tři fanoušci, kteří koncem minulého roku absolvovali zpožděný koncert Madonny v americkém Washingtonu D.C, žalují zpěvačku a pořadatelskou společnost Live Nation. Odkazují i na další případy z minulosti.

Děje se tak jen několik měsíců po obdobné žalobě, kterou pro změnu vznesli fanoušci, jež absolvovali koncert popové zpěvačky v New Yorku. Tentokrát žaloba směřuje na koncert, který se udál pouhých pět dní po této události. Tedy na koncert z 18. prosince z Washingtonu D.C., který Madonna, podle tří nových žalobců, zahájila o celé dvě hodiny později.

S informací přišel renomovaný britský magazín Rolling Stone. Podle něj se trojice fanoušků ve složení Elizabeth Halper-Asefiová, Mary Conoboyová a Nestor Monte mladší cítí „podvedena“ a tvrdí, že na jejich vstupenkách byl uveden čas začátku Celebration Tour ve 20:30, přitom však Madonna na každém z prosincových koncertů ve Washingtonu vystoupila až ve 22:30.

Dále v žalobě stojí, že postižení „museli koncerty předčasně opustit ještě před jejich koncem, čímž se každý z nich připravil o možnost vidět celý koncert“. Uvádí také, že umělkyně „během svého vystoupení udržovala v sále nepříjemnou atmosféru“ a označili ji a pořadatele za „nejhorší noční můru spotřebitelů“. Zajímavá je rovněž informace, že podle žalujících Madonna publiku během koncertu řekla: „Omlouvám se, že jdu pozdě... Ne, neomlouvám se, taková už jsem... Vždycky chodím pozdě.“

Rolling Stone dále uvedl, že si trojice pořídila vstupenky v hodnotě, 992,76 (23 418 korun), 537,70 (12 684 korun) a 252,44 (5 955 korun) amerických dolarů. Žaloba mimo jiné upozorňuje na klamavé obchodní praktiky a „porušení smlouvy“ za nezahájení koncertu v 8:30 a uvedení v omyl. Žalobci tak požadují náhradu škody, úroky a „jakoukoli jinou úlevu“.

Žaloba rovněž odkazuje na následky způsobené pozdním začátkem události. „Tato stížnost se netýká nešťastných fanoušků, kteří nechtějí zůstat vzhůru dlouho do noci, ale naopak rozumných, zodpovědných lidí, kteří měli závazky vůči hlídání dětí, práci nebo odvozu svých vozidel z parkovišť, která se zavírala o půlnoci, a uvědomili si, že veřejná doprava již nebude v provozu.“

Vyjma odkazu na koncert ve Washingtonu, žaloba uvádí několik příkladů minulých turné Madonny, v rámci nichž se rovněž nedostala na pódium včas, včetně jejího turné Rebel Heart z roku 2016. „V médiích a na internetu se v průběhu let objevilo nespočet článků, v nichž si fanoušci stěžovali na to, že Madonna nenastoupila na pódium několik hodin po avizovaném začátku svých koncertů,“ uvádí se v žalobě.

V minulosti čelila populární zpěvačka také žalobě za pozdní začátek koncertu v americkém Miami v roce 2019. Tehdy byla stížnost nakonec zamítnuta. K nové žalobě se zatím obžalované subjekty nevyjádřily.